Itálie – Lago di Garda

Krásné slunečné ráno. Nedávno jsme byli na prodloužený víkend v Itálii a tak tu pro Vás mám konečně nový článek. Byli jsme tam koncem dubna, takže ještě nebylo moc lidí a bylo to naprosto parádní. Bydleli jsme přes booking v apartmánu kousíček od jezera v překrásném městě Toscolano Maderno. Cestou tam jsme zvolili nejrychlejší trasu a navigace nám tam zahrnula i trajekt. Takže jsme s naším překvapením dojeli na protější břeh jezera a museli jsme lodí z Torri del Benaco do Maderna 🙂 , ale ve finále to bylo vlastně plus. Taky milujete plavby na trajektu?

První den jsme se ubytovali, zašli na procházku do města, dali si něco dobrého k jídlu a pití (bez Aperolu by to tady přece nešlo). Procházeli jsme se po břehu jezera a užívali si pohodičku. Ta atmosféra tam je nádherná, cítila jsem se jako u moře. Navíc, já jsem milovník mořských plodů a Aperolu, byla jsem tam jak ryba ve vodě. Po večeři jsme dali ještě večerní procházku centrem města a kolem jezera. V tu dobu je neskutečně krásný pohled na osvětlený kostel na kopci.

Druhý den jsme vyrazili na kolách kolem jezera s tím, že dojedeme na vyhlášenou stezku pro cyklisty nad jezerem. Než jsme sem jeli, několikrát jsem četla jak je to tam úžasné, stezka přímo nad hladinou jezera v rovině s báječným výhledem na vodu, hory a okolní přírodu…. Ráno při snídani jsme se poptali na cestu a vzdálenost. Celý výlet vycházel cca na 70 km, tak jsme si říkali, že na to máme celý den a v klidu s několika zastávkami to zvládneme…. A co myslíte, jen jsme vyjeli, začalo pršet, ale tak to by ani nevadilo, bylo hned o důvod navíc dát si už po ránu Aperol. Průtrž mračen po několika desítkách minut ustala a my jsme se vydali podél jezera opět na cestu… Po pár kilometrech nás to ale vyvedlo na hlavní silnici, kde nás předjíždělo jedno auto za druhým a to se fakt nedalo. Asi po 8 km jsme dojeli do malého městečka, kde jsme se lépe informovali jak pokračovat dál, abychom se vyhnuli hlavní silnici. Odpověď byla jednoznačná a to jet trajektem. Trajekt se tu pro nás nakonec stal nejpoužívanějším dopravním prostředkem 🙂 . Při čekání na náš nový přepravní prostředek jsme si prošli jedno z dalších malebných a barevných městeček, kde zrovna probíhali trhy s místními produkty a výrobky. Všude tu měli obrovský stromy plný těch největších citrónů a pomerančů jaký jsem kdy viděla, prostě nádhera.

Z Gargnana jsme dopluli do městečka Limone sul Garda, kde se nacházel náš cíl a to začátek stezky nad jezerem. Ke stezce jsme se ještě nějakou tu chvíli z přístavu do kopce plahočili a kličkovali mezi obrovským davem lidí, kde se nikdo ani o píď nechtěl uhnout… A když už jsme se ke stezce dostali, zjistili jsme, že je dlouhá jen 2kilometry. Co k tomu dodat, snad ani nic…. Tak nějak vždy to nejvíce propagovaný je největší propadák. Ale hezký výlet to byl stejně. Cestou ke stezce jsme totiž zastavili v nádherný restauraci s ještě nádhernějším výhledem na jezero.

Po návratu z cyklo výletu jsme se vydali poznat starou část města Maderna. Městečko je opravdu kouzelné. Jsou tu krásné barevné domy a spoustu úžasných uliček a schodů nahoru a dolů, kde dokážete chodit a posedávat hodiny.

Dominantou je zde bezpochyby místní kostel, kde je ponechán stále původní ochoz. Maličko jsem se na něm bála, protože jeho stav vypadal opravdu jako kdyby se měl za chvilku zřítit a navíc hned pod ním byly pozůstatky rozpadlých stavení, takže docela nejistý pocit. Ale ten výhled z něj při západu slunce byl nepřekonatelný.

Dalším nádherným místem tu jsou soukromé zahrady. Protože byl ale už večer a my měli obrovský hlad, vybrali jsme útulnou restauraci a šli si vychutnat večeři. Do botanické zahrady André Hellera jsme se vrátili v sobotu ráno. Zahrady zřídil kolem roku 1901 rakouský zubař, který na pozemcích kolem své vily nashromáždil neskutečné množství druhů rostlin. Ty jsou rozděleny do několika částí: hustý bambusový les, japonské jezírko, prameny a vodopády a alpinské rostliny ve stržích. Od roku 1988 zahradu vlastní umělec André Heller. Zahrady kolem vily jsou natolik rozsáhlé, že Vám tady nebude stačit ani jeden celý den. Akorát my měli moc plánů a pouze omezený čas, takže móóóc doufám, že se sem ještě někdy vrátím a snad to nebude trvat dlouho.

Dalším plánovaným výletem byla hora Monte Baldo. Tady byl původně plán vyjet na horu i s kolama a dolů na nich… Tak to jsme se také trošiličku přepočítali, není to totiž úplně vyhlídková jízda a netrvá ten sjezd jen půl hodiny a my jsme se museli přizpůsobit jízdnímu řádu trajektu. Abychom stihli poslední linku, nakonec jsme nahoru i dolů jeli lanovkou a kola jsme zamkli v přístavním městečku Malcesine, kam jsme dopluli trajektem.

Monte Baldo je hora ve Východních Alpách a jejím nejvyšším vrcholkem je Valdritta s nadmořskou výškou 2218m. Tento vrchol je dostupný lanovkou z města Malcesine. Lanovka jede asi 20 minut a z vrcholu je dechberoucí výhled na jezero.

Po návratu z Monte Balda jsme si ještě prochodili městečko Malcesine. Je to další krásné a uvolněné místo. Nevím jak to ti Italové dělají, ale všude u nich mám pocit jak kdyby nebyl žádný spěch, jen neskutečný klid a pohoda a to jsme vše měli přesně načasované, abychom nic nezmeškali a vše viděli.

Doufám, že se Vám článek líbil.

Mějte krásný den.

Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s