Westfalia T3 & naše výlety

Loni v květnu jsme si pořídili místo nového auta jedno staré. Ročník 1982, VW Westfalia T3 a musim říct, že to bylo to nejlepší rozhodnutí jaké jsme ten rok udělali. Ihned jsme se všichni zamilovali a teď si bez westky náš život nedovedeme ani představit 🙂 .

img_5589

V Kiku jsem nakoupila pár nezbytností jako jsou deky, polštářky a světýlka, aby nám tam bylo hezky příjemně a vyrazili jsme na náš první výlet na Sázavu. Kde jsme jako každý rok sjeli řeku. A jako můžu Vám říct, že je to neskutečně úžasný, mít tu westku a to nemluvím jen o počasí, třeba když prší. Máme tam úplně vše, takže si připadáme opravdu jako doma. Se stanem se to vůbec nedá srovnávat a ta pohoda, kdy nemusím nic balit a rozčilovat se kvůli nedostatku místa, to je super. Můžu se tam postavit, nikde žádný nepořádek, ale naopak krásně útulno. Vše má svoje místečko a taky se tam vyspíme jako doma v posteli.

 

Z prvního výletu jsme se vrátili plní dojmů a naprostého nadšení. Takže jsme brzy zase vyrazili na víkend, tentokrát na Pastviny. Sem také jezdíme pravidelně, ale vždy to bylo pěkně hektické. Jezdili jsme jen na otočku, projet se na kolech, takže ráno tam a večer zpět. Teď jsme vůbec nemuseli spěchat a mohli si užít tu naprostou pohodičku a klid. A víte, co je nejvíc? Ta svoboda, že zastavíme naprosto kdekoliv chceme a tam se vyspíme.

Další výhodou westky jen nejen to, že si s sebou vezmeme kola, ale také to, že je pro 5 lidí. Na jeden z výletů jsme vzali přátelé a vyrazili směr Český Ráj. Vlastně tu sezónu už podruhé 🙂 . Tohle je pro nás úplně nejvíc. Najednou trávíme náš volný čas přesně tak jak jsme si vždy představovali. Máme pohodlí, jsme v přírodě a také stále v pohybu. Jeden aktivní víkend za druhým, ale zároveň se za ničím už nehoníme a vracíme se domů odpočatí a plní energie.

To naše nadšení nás vlastně pohltilo tolik, že jsme dokonce i vyrazili na sraz westfálií. Jako tohle kdyby mi někdo před pár lety řekl, smála bych se tomu. Ale teď si to naplno užíváme. S wetfálkou jsme také objevili kouzlo dlouhých pohodových snídaní v trávě. Je to naprostá bomba a snad neexistuje lepší způsob jak začít den. Miluju ten pocit svěžího vzduchu, slunečních paprsků na tváři a k tomu vůni čerstvé kávy. Tak tomu říkám to pravé hygge.

Do Orlických hor a na Pastviny jsme vyrazili hned několikrát. Česká republika je prostě nádherná a jsou místa, kterých se člověk nenabaží ani kdyby tam byl milionkrát. A někde tam, v tý naší koalce (jak westce říkáme) jsem si uvědomila jak krásné je jentak trávit čas s člověkem, kterého milujete a užívat si přítomného okamžiku. Že už vlastně mám dost toho neustálého kolotoče, kdy nemám ani čas si oddechnout, nabrat síly a už vůbec vstřebat všechny ty krásně prožité chvíle. Člověk/teda aspoň já se nechá strašně snadno strhnout společností dnešní doby, kdy všichni musíme vše stihnout, navštívit každé místo na zemi a mít vše, co vidíme a to teď hned…. A přitom jediné, co nám to přinese, je neustálý stres, takže vlastně vůbec nikdy neodpočíváme… Protože co kdyby nám něco uteklo, že jo. Ale ve skutečnosti štěstí najdeme v úplném opaku. Nemusíme vše stihnout teď hned a vlastně ani nemusíme vidět celý svět, abychom byli spokojení…. Také jste na to už přišli?

img_4534

Abychom ale také přeci jen objevili nějaká nová místa, vydali jsme se na pár dní na Kokořínsko. Tak nějak vždy vybíráme něco, kde se dá dobře projet na kole s několika zastávkami a tady se nám to opravdu povedlo. Vyjeli jsme si kopec k hradu Kokořín, vydali se na Pokličky, hrad Houska a také na Čertovy Hlavy. Jedno místo krásnější než druhé. Tuto oblast moooc doporučuji.

Byla to naprosto úžasná sezóna a já se už opět nemůžu dočkat až bude jaro.

Krásný den.

Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s