Prodloužený víkend v Madridu

Ahoj, mám tu dnes jeden zapomenutý článek z května, kdy jsem s kamarádkou vyrazila na pár dní do Madridu. Když koukám na ty fotky, hned bych jela zase :-), ale takhle to mám asi vždycky. Když jsme trip plánovaly, bylo nám tak nějak jedno, kam poletíme, jen jsme si říkaly, že by to mohlo být někam, kde ani jedna z nás nebyla a kam by nebyla moc drahá letenka. Na konec to vyhrál Madrid. Letěly jsme z Prahy s Ryanair a bylo nám tam opravdu krásně a moc jsme si to užily.

IMG_6666

IMG_6683

Ubytování jsme měly hned v centru, asi 3 minutky pěšky od Plaza De Isabel. Kde jsme objevily i skvělou restauraci. Hned naproti Opeře, kam jsme zašly aspoň na jedno jídlo snad každý den a před sebou měly výhled na stále pulsující dav na náměstí. Miluji tady ty jejich početný chody…. Takový naprosto ideální pro holčičí dovolenou, kde se jen procházíte po městě, povídáte a strávíte nekonečně dlouho času při posezení na jídle.

IMG_6734

IMG_6740

Ubytovat se v centru města je vždy nejlepší volba. Aspoň tedy já dávám přednost tomu dostat se všude po svých a tady jsme využily dopravních prostředků opravdu pouze k dostání se z letiště a zpět. Každý den jsme daly kolem 15ti km, takže jsme si úplně v klidu mohly dopřát i nějaké ty dobrůtky a ještě jsme ze sebe měly dobrý pocit.

IMG_3317

Tentokrát jsme předem neměly ani jedno jediný místo, které bychom chtěly vidět a navštívit. prostě jsme neměly vůbec žádnou představu, co ve městě je. Na hotelu jsme dostaly mapku města a vybraly pár míst, kam bychom mohly zajít 🙂 . Co na to říkáte? Taky to necháváte náhodě? S tím, že co máte vidět, to prostě uvidíte? Anebo se vždy předem důkladně připravíte a máte jasnou představu, co navštívíte?

IMG_7225

My se jako první shodly na tom, že bychom se vydaly do nějakého parku a tam si jen tak povídaly. Došly jsme do parku Buen Retiro , který nás během prvních pár chvil absolutně nadchnul, takže jsme se sem vrátily hned několikrát.

IMG_6795

IMG_6869

Jeden den jsme si půjčily loďku a projely se po jezírku. Jestli budete někdy v Madridu, tohle určitě nesmíte vynechat. Z loďky se celou dobu kocháte krásným prostředím, které Vás obklopuje a navíc je to docela sranda. Někteří lidé mají s ovládáním loďky docela problém, takže občas máte co dělat se s někým nestřetnout.

IMG_7191

IMG_7214

A nevynechaly jsme návštěvu královského paláce, který je oficiálním sídlem španělského krále. Nojooo a má to tam krásný. Je to taky nejrozlehlejší palác v západní Evropě. Kolem celém stavby je uvolněná atmosféra plná hudby a usměvavých turistů užívajících si daného okamžiku.

IMG_7023

K paláci také patří naprosto nádherné zahrady. Co se týká zeleně, Madrid je absolutní pastva pro oči. Každých pár minut narazíte na nějaký hezký park, který je zároveň i upravený, čistý a poskytne Vám stín před sluníčkem pod krásnými a zdravými stromy.

IMG_7212

IMG_3341

IMG_3348

Hned vedle paláce je překrásná katedrála Panny Marie Almudenské, odkud je úžasný výhled na město i palác.

IMG_3386

IMG_7039

IMG_7213

IMG_7090

Jeden den jsme se vydaly na tržnici Mercado de San Miguel pro něco dobrého. Je to moc hezká budova plná lidí, kde se vyloženě prodíráte davy, ale vůbec Vám to nevadí, protože to k tomu neodmyslitelně patří. Tady budete naprosto nadšení a nebudete vědět, co si dát dřív. Všechno totiž vypadá naprosto báječně.

IMG_7421

Z tržnice jsme se vydaly směr Plaza Mayor. Opět přenádherné náměstí ve tvaru obdelníku, které je obklopeno moc hezkými domy a je zde jedna restaurace se zahrádkou vedle druhé.

IMG_7398

IMG_6839

Město je naprosto vyhovující místo na výlet s kamarádkou. Vše kolem je krásné a uklizené, plné restaurací a kaváren. A co se týká obchodů, tak těch je tu také více než dost :-), takže co více si přát.

IMG_6898

IMG_7106

IMG_3605

IMG_3596

IMG_7358

A protože jsme tu byly tak moc aktivní, místo suvenýru jsme si každá koupila nový botasky, který jsme hned v obchodě převlíkly a vyzkoušely, jestli jsou pohodlné. Jojo, jsme prostě holky, takže obchody a nákupy jsme vynechat přeci nemohly.

IMG_6904

IMG_3540

IMG_3528

IMG_3544

Tak jak se Vám Madrid líbil? Přidáváte ho na seznam, kam se chcete podívat? A kdo jste už byli, vynechaly jsme něco důležitého? Původně jsme plánovaly jít do Muzea Del Prado, kam se kamarádka moc těšila… Ale protože jsme měly tak slunečné počasí, raději jsme to strávily venku. A člověk přeci vždy potřebuje mít ještě nějaký ten důvod vrátit se zpět.

IMG_6866

Krásný den!

Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s