Špindlerův Mlýn

Letošní rok začal báječně a to pár dny strávenými ve Špindlerově Mlýně. Naposledy jsem tu byla několik let zpátky, takže jsem se už nemohla dočkat. Ubytovali jsme se ve skvělém hotelu Harmony, kde jsme měli naprosto luxusní výhled z pokoje a to přímo na sjezdovku, která je spojovačkou na Medvědín. Takže co více si na horách přát 🙂 . Navíc hotel má neskutečnou historii, takže jsem byla moc ráda, že jsme vybrali zrovna tenhle.

IMG_5134

Jééé a taky konečně sníh!!! U nás to celé Vánoce bylo bez sněhu, takže jsem si to konečně mohla pořádně užít!!! Celou dobu nám sice sněžil takový mokřejší sníh, takže při lyžování jsme byli za nějakou dobu malinko promočení… Ale co, vždycky nemůže být azuro. A navíc jsme i při tom sněžení zvládli pár skvělých procházek (rozuměj: od hotelu do Silver Rocku a zpět 🙂 ).

IMG_3196

IMG_3152

IMG_3220

IMG_3229

IMG_3249

IMG_3265

IMG_5190

Vyzkoušeli jsme tady sáňkařskou dráhu, která je dlouhá skoro 3km. Na chvilku jsem si připadala jako malá, ale co, bylo to opravdu skvělé a můžu vřele doporučit. Jen pozor, ať nezahučíte do lesa, někde k tomu nebylo moc daleko… Každopádně je to opravdu sranda 🙂 . Sáňkařská dráha začíná kousek pod Špindlerovou Boudou a z centra Vás tam odveze autobus, takže pohodička.

IMG_3414

IMG_5207

IMG_5199

Také jsme zašli na únikovou hru v prostorách pod hotelem, kde jsme byli ubytovaní. Prostory pod hotelem byly vybudovány jako atomový kryt pro 220 lidí. Takže místo, kde se hra odehrává je naprosto unikátní. Jak už víte, tak já jsem celkem milovníkem těchto her.

IMG_3368

V hotelu jsme také navštívili skvělé wellness centrum. Mají tady jeden bazén na plavání, dvě vířivky a pak ještě saunový svět, kde jsem si to zamilovala. Je tu hned několik druhů saun, relaxační zóna a Kneippův chodník. To je takový to jak přecházíte po oblázcích z teplé do studené vody a to mě fakt baví, s kelímkem čaje bych to vydržela klidně půl dne.

IMG_3314

IMG_3348

Poslední den jsme se přesunuli do Vrchlabí, kde jsme si vyzkoušeli jízdu na sněžných skútrech. Kousek jsem dokonce řídila sama, ale když řídí instruktor, tak je to větší zážitek.

IMG_5213

IMG_5244

Po hoóóódně dlouhé době jsem střílela z luku a poprvé také z foukačky a aby toho nebylo málo, vyzkoušela jsem si i jízdu na kole po sněhu. To by ani člověk neřekl kolik se toho dá dělat v zimě venku a jaká je to sranda 🙂 .

IMG_5250

A nakonec jsme si zkusili jaké je to být musherem. Pro mě tohle byl úplně ten nejlepší zážitek. Doufám, že se mi to ještě někdy poštěstí a zopakuji si to! Tak kdo z vás taky miluje zimu? A kam jezdíte lyžovat, rychle sem s nějakými tips. Teď sněží konečně už i tady, tak snad ještě vládnu nějaké lyžování a hodně doufám, že i běžky.

IMG_5298

Krásný den a hlavně, ať máte celý rok 2018 podle svých představ.

Vaše Veru :*

2 komentáře: „Špindlerův Mlýn

  1. Super článek, člověk ani netuší, co vše se dá na českých horách dělat! Za mě doporučuji Italii -naprostá pohoda, sluníčko, bombardino, kopce velký tak akorát a rozumný ceny. Moje ❤ je Bormio, hotel Nevada hned pod sjezdovkou a nebo živější Livigno..

    Líbí se 1 osoba

  2. Děkuji za tip 🙂 . V Itálii jsem na lyžích ještě nikdy nebyla, věřím, že je to tam nádherný. Letos se ještě někam chystáme, ale spíš to vypadá na Rakousko…

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s