Říjen 2017

Ahoj, tak po delší době tu pro Vás mám článek. Tentokrát takový souhrn za říjen. Tento měsíc bylo trošku klidněji a já jsem měla víc času na kamarádky, takže jsme si s holkami zašly na kávičku, dortík a pořádně vše probraly. Protože, když se člověk podělí o to, co ho trápí s někým, kdo ho má opravdu rád, tak je to trápeníčko hned o něco snesitelnější. No a když se pak podělí i o radost, tak ta je naopak ještě větší a úžasnější 🙂 !

IMG_0159.JPG

V Litomyšli jsme si teď oblíbily kavárnu Café kafíčko, kde je velmi příjemná domácí atmosféra a mají tady výborný ořechový dort. Znáte to tady, chodíte sem také rádi?

IMG_3438

Jeden z pátků jsme si udělaly takové to pravé holčičí odpoledne s pár lahvinkami vína a hned bylo veselo 🙂 . Bože, já už skoro úplně zapomněla jak skvělé tyhle dny, které věnujeme jen samy sobě jsou. Dřív jsme si s Markét dělaly takovéhle dny celkem pravidelně a třeba jsme spolu jen lebedily a sledovaly filmy a seriály. Týjo, teď jsem žádný seriál neviděla už ani nepamatuji. Co je teď vůbec v kurzu?

IMG_0114

IMG_0142

A protože od Markét to mám nejblíž k našim, vyzvedla mě mamka a přespala jsem ve svém pokojíčku, kde to pořád strašně moc miluju. Takové to probuzení v děckém pokoji je úplně nejvíc příjemné a hned od rána jsem měla tu nejlepší náladu plnou krásných dětských vzpomínek.

IMG_0259

IMG_0265

img_0341.jpg

A když jsme už měly tolik času k povídání… Napodlo nás, že bychom se mohly trošičku zkrášlit a udělat si další holčičí den. Objednaly jsme se teda na microblading a vyrazily. Nooo, popravdě, bolelo to jako čert 😦 . Ale jenom mě, Markét byla úplně v klidu a v pohodě si s námi i povídala. Takže každý jsme na tom trochu jinak s tou citlivostí. No, já tam měla naštěstí Markét, která mě držela za ruku ♥♥ ! Nejdříve to byl nezvyk, hlavně pro mě, když vrchol mého malování je tvářenka s řasenkou. Ale teď po několika dnech se obočí vyhojilo a dostalo do barvy, ve které zůstane a já myslím, že to vypadá dobře. Prostě úplně přirozeně, jen malinko zvýrazněné a přesně o to nám šlo.

IMG_0561

IMG_3440

IMG_3448

Taky byly volby, takže jsem ve své rodné vesnici šla volit. A upřímně z výsledku moc nadšená nejsem, ale co se dá dělat, nemůžeme být spokojení všichni, že jo 🙂 .  Co Vy a volby? Byli jste?

IMG_0652.JPG

Tento měsíc jsem zvládla i služební cestu do Belgie, která byla sice hodně ve spěchu, ale já byla i tak strašně moc nadšená. Naštěstí jsme zvládli i pár procházek městem Bruggy, který je nádherný a já doufám, že se tam ještě někdy vrátím, třeba na prodloužený víkend s nějakou kamarádkou 🙂 !

IMG_3477.JPG

IMG_3482

IMG_3483

IMG_3485

IMG_3495

CTXD5841.JPG

A dalším příjemným zážitkem byla návštěva závodu New Holland, kde vyrábějí zemědělské stroje, hlavně kombajny a traktory. Jojo a tady se musím přiznat, že mi skoro ukápla slza, když mě při prohlídce zavalilo milion krásných vzpomínek z dětství, když jsme s bráchou trávili čas u babičky a dědy na statku a hlavně venku. A já jsem neuvěřitelně pyšná na rodiče, kteří nám zajistili naprosto pohádkové dětství plné lásky, radosti a dobrodružství.

IMG_0866

Konečně mi také dorazila již dávno předobjednaná knížka Šlehačková oblaka od Tereza in Oslo, na kterou jsem se strááášně moc těšila. Hned po rozbalení jsem měla radost, protože už samotná obálka vyzařuje něco příjemného a pozitivního. Zatím jsem knížku ještě nedočetla, ale už teď říkám, že je úžasná. Po prvních pár stránkách jsem se spolu s autorkou vznášela v oblacích… Po dalších pár stránkách jsem naopak brečela už jako želva. A to je asi ten důvod proč si mě kniha už teď získala. Vypráví prostě o životě. O životě, který je krásný a je pro nás všechny největším darem, ale zároveň o těžkostech, které nám sám život staví do cesty a je jen na nás jak se se vším zvládneme vyrovnat, co si ze všeho vezmeme a jak dokážeme žít dál. Teď je naprosto ideální počasí pro knížky, takže co čtete Vy? Co byste mi doporučili?

IMG_0920

A poslední říjnový den jsem si zpříjemnila u své kadeřnice, kde jsem se příjemně uvolnila při masáži hlavy, zábalu a stříhání. Návštěva kadeřnictví je pro mě vždy velmi příjemnou záležitostí, protože vždy odcházím s krásným pocitem a připadám si o něco krásnější. Poslední dobou používám šampón a kondicionér od Matrixu z řady Biolage RAW  a jsem úplně nejvíc spokojená. Konečně mám krásně lesklé a pevné vlasy.

IMG_0965

Tááák a my dnes odjíždíme na pár dní do Slovinska do termálů si odpočinout a načerpat energii na tyhle chladné sychravé dny.

Krásný den :*

Vaše Veru ♥

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s