Sardinie a náš malý papillonek na cestách🐶🏖☀️

Dnes tu pro mám Vás článek ze Sardinie. Tentokrát jsme vyrazili jen na týden a jen my dva a náš pejsek Khloé. A vzhledem k tomu, že jsem byla jen s přítelem, tak hezké fotky má pouze ta naše malá papillonka 🙂 . Taky to tak máte? Prý: Aleši, mohl bys mě tady vyfotit???…. Následuje: Obrácený obličej a oči v sloup… Po chvilce: Nojooo, tak mně dej ten foťák…. Cvak… Už to je…. Tvl, ani jsem se do toho objektivu nestihla podívat a to mi jako sakra nemůžeš říct narovnej se, nebo oddělej si ty vlasy, nebo zastrč to břicho???!!! Bože, co je na tom tak těžkýho! No, ale prostě tohle je skutečnost a jiný to u nebude, takže se nad tím nebudu radši už rozčilovat. Zase má jiné plusy, že jo 🙂

IMG_2913IMG_2922IMG_9565

Jako loni jsme opět vyrazili autem do Livorna a z Livorna 7h nočním trajektem do Olbie. Od nás do Livorna je to cca 1200km, takže celkem dost náročná cesta. A my se strašně móóóc těšili na trajekt, na to jak se tam krásně a v pohodě vyspíme…. Ha, realita byla zase trochu jinde. Po příjezdu do přístavu jsme se zařadili do jedné z čekajících linií na nájezd na trajekt. A protože jsme měli celkem velkou časovou rezervu, rozhodli jsme se jít mrknout do budovy, kde mají kávu a hlavně wifi zónu. Po nějaké té chvilce se vrátíme k autu a najednou přijde otázka: Veru, dával jsem Ti ty peníze, viď?! Následuje: Co?? To teda nedával a proč jako vůbec nosíš peníze jentak v kapse? No, super… Prostě klasika! Takže se tak trochu po pár procházkách tam a zpět, kdy jsme ty peníze samozřejmě nenašly natáhneme do auta a odpočíváme. Dobře, celkem jsme vytuhli, ale jen do chvíle než nás vzbudilo hrozný skřípání. Rychlostí blesku vyskočíme a najednou vidíme jak nám řidič v pruhu vedle svou lodí rve naše krásný červený dveře našeho auta. A ke všemu Ital nemluvící anglicky, fakt paráda! Takže místo krásného a klidného spánku do dvou do noci řešíme problém s naším nabouraným autem. Bože, ti Italové jsou fakt blbci, ještě to umocňují tím jak pořád křičí a gestikulují. Jsem fakt happy, že nejsem Italka!

IMG_9538IMG_2929IMG_2945

A to jsme si bláhově mysleli, že nás už nic horšího nemůže potkat. Tak opět chyba, samozřejmě, že může. Ale o tom třeba někdy jindy. Hlavní je se z toho nezbláznit, ale naučit se nad vše povznést a užít si vše jak nejvíc to jde! My jsme tentokrát celou dobu strávili v zálivu Orosei. Užívali jsme si krásného počasí, volna a pohody. Loni jsme tady byli v srpnu a letos jsme byli neuvěřitelně mile překvapení, že začátkem září je zde už po sezóně. Většina obchodů i restaurací zavřených a minimum turistů. A to bylo nejvíc super! Všechna ta krása kolem je skoro jen pro nás!

IMG_2953IMG_2962IMG_2971

A teď taková trochu vsuvka: Někdo z Vás si asi řekne, že jsme úplně na hlavu, když s sebou všude taháme pejska…. Ale naopak ti z vás, kteří pejska máte, obzvlášť v takhle malinkém provedení, tak určitě chápete 🙂 ! Co všechno tedy potřebujete, aby mohl Váš pejsek vycestovat? Musí mít pas a kromě povinných očkování v ČR musí mít i očkování proti vzteklině, které musí být starší 21 dnů před odjezdem a to je vše, takže vůbec nic složitého. A ve skutečnosti ten pas pro pejska stejně nikdo nekontroluje, ale jistota je jistota. Za odměnu Vám bude vidět Vašeho pejska šťastného. Naše Khloé miluje cestování autem, takže celá cesta naprostá spokojenost, buď kouká z okýnka nebo spinká. Koupání v moři sice úplně nemusí, ale za to běhání po pláži a hrabání se v písku zbožňuje. Teď navíc trochu pofukoval příjemný větřík, takže s přehledem vydržela celý den na pláži. A byla úplně nejšťastnější, že je s námi 24/7.

IMG_2984IMG_2994IMG_3001

Letos jsme si zamilovali krásou dlouhou, čistou pláž Su Barone. Je tady nádherně průzračné moře a kousek od pláže borový háj, kam jsme si vždy zašli pro něco k pití, k jídlu a oddechnout si do chládku od sluníčka. Místní rodinka, která tu má stánek si nás celkem oblíbila a celý den nás zásobili domácí myrtovou kořalkou a čerstvými fíky z vlastní zahrady. Mňam, lepší jsem snad ještě nikdy nejedla! Sbíhají se mi sliny, jen si na ně vzpomenu.

IMG_3009IMG_3014IMG_3028IMG_3033

Tohle místo je naprostý ráj pro duši. Na jedné straně krásné, zdravé borovice, které poskytnou stín a odpočinek od sluníčka. Na druhé straně prohřátý písek a osvěžující moře s výhledem na hory. Vstup do moře je pozvolný a dokonce asi 300metrů od břehu se dá doplavat na pruh s hladinou moře lehce nad pas.

IMG_3035IMG_3050IMG_3057IMG_9577IMG_3061

Na Sardinii je hlavně krásný  to, že to nemusí být jen válecí dovolená. Ale přesně naopak může být velmi aktivní. Dá se tady hodně chodit na túry do hor a to je teprve pak ta pravá nádhera. Kousek od Orosei se nachází nejhlubší a nejpozoruhodnější kaňon Evropy, který rozhodně stojí za to vidět. My jsme tam byli loni, na fotky můžete mrknout tady. Letos jsme si to tady opravdu jen odváleli 😀 .

IMG_3080IMG_3082IMG_3088

Co se týká Sardinie, tak opravdu musím říct, že pláže a moře jsou tu jak z filmu. ale jinak je to velký ostrov a jih nemáme projetý vůbec, takže kdo ví…. Třeba se sem ještě někdy vrátíme 🙂 ! Byli jste někdo z vás dole na jihu? Stojí to za to?

IMG_3118IMG_3124IMG_3129IMG_3137IMG_3144

Tak a ke všemu co se nám přihodilo jsem ještě ztratila klip z náramku. Prostě, když se daří,  tak se daří :-). Naštěstí cesta domů už proběhla v naprostém pořádku. Stejně jsem ale moc ráda, že jsme jeli, že jsme asi po 100 letech vyrazili někam jen sami dva. Ve dvou to má totiž zas úplně jiné kouzlo.

IMG_3145IMG_3157

Mějte se krásně.

Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s