Svatý Hostýn – prostě srdcovka ♥

Přítelova babička pochází z Moravy a tak se rok co rok vracíme na „místo činu“ 🙂 . Konkrétně jezdíme do Bystřice po Hostýnem, kde jsme před pár lety našli úplně parádní ubytování a moc rádi se tam vracíme. Letos jsme to pojali trochu víc sportovně a s přítelem jsme sebou vzali i kola a každý den jsme pár těch kiláčků ujeli, samozřejmě s nějakými těmi zastávkami na pívo a něco dobrého. No a já zapomněla kartu z foťáku v pc, takže jsem z toho byla pěkně nervózní. Protože bez foťáku jsem jak bez ruky… No, co dodat, ještě, že jsou ty telefony. Veroniko, Veroniko, to bys prostě nebyla Ty, kdybys jednou měla vše, co…. 🤷🏼‍♀️🙈

IMG_7936IMG_7949IMG_7968

Co se jídla týká, naprosto jsme si zamilovali restauraci Rondo, kde je krásný prostředí s posezením ve dvoře a navíc tam výborně, ale opravdu výborně vaří. Ochutnali jsme toho hodně a taky nás bylo hodně a vše a všem nám to móóóc chutnalo, takže můžeme vřele doporučit. Plus, pejsci jsou zde vítaní 🐶💕.

IMG_7971IMG_7998IMG_7975.JPGIMG_8013IMG_8015

Celý náš pobyt se jako vždy nesl v duchu setkávání s příbuznými, pochutnáváním si nad dobrým jídlem, povídáním a povídáním a užíváním si sami sebe navzájem. Každý rok ten program trochu měníme, ať pořád nechodíme na ta stejná místa. A protože nám letos to počasí tak úplně nepřálo (ufff, moje záchrana od zdolání těch nejhorších kopců na kole), jeden den jsme vyrazili do Zlína do Baťova institutu. Tady jsme si prohlédli celou řadu bot, mrkli na Baťovy velké nadčasové myšlenky a jejich realizaci… Já to pročítala a jen jsem se sama pro sebe usmívala, protože téměř vše jsem už tolikrát slyšela… Náš učitel managementu na střední škole Baťu zbožňoval a tak nám neustále některé z jeho myšlenek/ vizí připomínal, a když jste při zkoušení zmínili něco o Baťovi, byla to zaručená 1 🙂 !!! Bože, kde jsou ty časy…. Ale asi tak dobře, protože teď je přeci také skvěle!

IMG_8008IMG_8016

A tradicí je také každoroční výšlap na Svatý Hostýnek, který jsme letos zmákli jak jinak než na kole. Byla to teda docela makačka do toho kopce, ale o to lepší pocit jsem z nás měla 🙂 . Tady to miluji ze všeho úplně nejvíc. Je tu nádherně, tak nějak klidně, všude stánky s těmi největšími cetkami, ale nikdy neodolám a vždy něco pořídím. Hlavně nesmí chybět růženec a také by se to neobešlo bez zapálení svíčky a pronesení nějakého toho dalšího přání…. Tak uvidíme, jestli se to moje malý/velký přání splní.

IMG_8022IMG_8017.JPG

Wow a já dostala tohle krásný obří perníkový srdce, asi za odměnu za to kolo 😀 . A měla jsem z něj úplně největší radost, někdy jsem pořád jak malá! No, za takovouhle odměnu na tom kole budu jezdit asi častěji !!! LÁSKA JE LÁSKA ♥♥♥ Navíc na něj každý den doma koukám a mám tak strašnou chuť se do něj zakousnout… Pak si to ale vždy rozmyslím, že ještě není jeho čas 😀 😀 a kochám se dál a dál.

IMG_8026IMG_8052IMG_8058IMG_8057IMG_8062

Kdo z Vás to tady také miluje? A pokud jste tu ještě nikdy nebyli, určitě musíte zavítat. Je to tu úžasné na procházky díky svému prostředí, naprosto nádherná příroda! Úžasné na kolo…. Až teda na ty kopce. A navíc je kousek odsud přírodní koupaliště, krásná rozhledna a ne jen jedna, hrad Helfštýn a mnoho a mnoho dalšího, kde se dají strávit krásné dny.

Tak mějte hezký den i Vy  a mějte se rádi ♥ !

Vaše Veru :*

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s