BFF day a večer na zámku v Nových Hradech – Händel – Aci, Galatea e Polifemo

Minulou středu jsme si udělaly po delší době náš BFF day a vyrazily na koncert, který se odehrával na zámku v Nových Hradech. Jednalo se o vystoupení v rámci Smetanovy Litomyšle a pro mě je to vždy jeden z nejoblíbenějších koncertů z celého festivalu. Zatím jsem byla každý rok a vždy jsem si to moc užila. A ani letos tomu nebylo jinak, vystoupení na zámku má jednoduše své kouzlo.

IMG_1490.JPG

A nebyly bychom to my, kdybychom nevyužily celé odpoledne jen a jen pro sebe. Nejdříve jsme tedy začaly prohlídkou zámeckých zahrad, kde jsme si udělaly i pár hezkých fotek a strávily zde příjemné chvíle plné sluníčka. A opravdu jen v prostorách kolem zámku strávíte hned několik hodin ani nemrknete. Zahrady jsou nádherně upravené, najdete zde krásné květiny, stromy, keře, lavičky k posezení, fontány a také i pergolu s jezírkem. Altánek, labyrint, muzeum cyklistiky a galerii klobouků. A také stáje s koňmi a zámeckou farmu, kde můžete pozorovat zvěř.

IMG_1494IMG_1514.JPGIMG_1524IMG_1527IMG_1532IMG_1534IMG_1540IMG_1543IMG_1547.JPGIMG_1549IMG_1558

A protože nám po delším procházení celkem vyhládlo a do rautu bylo ještě daleko, přesunuly jsme se na lehčí večeři na Polanku. No, nakonec to teda moc lehký nebylo … Ale tak jednou za čas se to dá zvládnout 🙂 .

 

Pak jsme si už jen oblékly silonky, sandále vyměnily za lodičky a vrátily se zpět na zámek, kde nás čekalo slavnostní zahájení večerního programu. Při vstupu do zámku nás přivítali majitelé a obdržely jsme sklenku vína k přípitku. Všude kolem nás se ozývala krásná hudba a my si užívaly prohlídku krásných místností vybavených dobovým nábytkem.

IMG_1563IMG_1575IMG_1578

Součástí barokního večera byla také dobová zábava ve formě jednotlivých kratičkých scének, které probíhaly jak v zámku tak i mimo něj. Nechybělo ani honosné občerstvení ve formě rautu. Bože, tady toho bylo… Po pár minutách jsme musely odejít, jinak bysme praskly!

IMG_1582

Tak a nakonec jsme se přesunuly do venkovního amfiteátru, kde na nás čekala česká premiéra serenaty německého skladatele G. F. Händela – Aci, Galatea e Polifemo. A bylo to moc krásné a kouzelné.

IMG_1585IMG_1590

Krásný den a úspěšný start do nového týdne.

Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s