Opera pod májovým nebem 2017

Nejdříve jsem si říkala, že Vám o této akci napíšu, pak zase, že ne, ale nakonec zvítězilo ANO. A proč vlastně? Protože tuhle akci stojí za to šířit dál. A o co jde? Menší skupinka přátel z Litomyšle totiž přišla s nápadem udělat něco pro lidi a zároveň také se snahou podpořit mladé umělce… A tak dali hlavy dohromady, a protože dva z nich jsou operní pěvci a z vlastní zkušenosti vědí jak mohou být začátky těžký, tak je napadalo zorganizovat Operu pod májovým nebem. Na otevřené prostranství může přijít mnoho lidí a zastavit se může vlastně kdokoli, kdo jde třeba jen kolem. Ideálním místem se tedy zdálo náměstí v Litomyšli, přímo před sochou Bedřicha Smetany. A tak se taky stalo 🙂 . Tato akce je tak moc úspěšná, že v sobotu proběhl již 8. ročník. A kromě loňska, kdy nevyšlo počasí a díky tomu bylo pouze zahájení, tak jsem byla vždy a vždy jsem si to moc užila.

IMG_1447

Na oplátku letos vyšlo opravdu nádherné počasí a tak vše proběhlo jak mělo a myslím, že lidé byli opravdu nadšení. Mohli jsme slyšet arie z oper Hubička a Prodaná nevěsta od skladatele Bedřicha Smetany. Árie z Rusalky od Antonína Dvořáka. Ale také třeba z Carmen, Evžena Oněgina a dalších. Účinkujícími tentokrát byli: Lenka Cafourková Ďuricová (soprán), Václava Krejčí Housková (mezzo), Josef Moravec (tenor), Pavel Švingr (bas), Leoš Krejčí (průvodní slovo, baryton), Orchestr Moravského divadla Olomouc a Robert Kružík (dirigent) .

IMG_1452

Navíc tohle je super způsob jak seznámit širší veřejnost s operou. Přece jen si myslím, že né úplně každý už byl na opeře. Upřímně, asi hodně lidí si není ani úplně jistými, jestli by je představení bavilo, a jestli jít nebo radši nejít. A tady si mohou udělat konkrétní představu a zjistit, jestli to je jejich šálek kávy, nebo ne 🙂 . A za mě klobouk dolů před organizátory této akce. Protože bez nich a bez lidí, kteří celý tento projekt finančně podpořili, by se nic neuskutečnilo. Kéž by takových lidí bylo více!

 

IMG_1457

A kdo z Vás byl? Jak se Vám to líbilo?

Krásný den. Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s