Ireland 2017

A mám tu pro Vás pro změnu další článek z Irska. A jako vždy jsem letěla navštívit Tomíka s Pájou, jen s tím rozdílem, že se příští rok chystají vrátit do ČR…. Takže to byla asi už poslední návštěva. Jej, mně se bude stýskat a móóóc, je tam totiž opravdu báječně. Kromě Islandu je tady snad nejkrásnější příroda, kterou jsem viděla.

XR9A6884

Předem jsme neměli žádný pevný plán, co budeme dělat. A jak už jsem tady někde minule psala, tak nějak mi už nejde o to vstávat co nejdříve ráno a stihnout vše co se dá na maximum. Poslední dobou si už spíš jen tak užívám pohodu a společnost rodiny a přátel. Ale přeci jen chci vidět i něco krásného a to se nám také splnilo. Hned na letišti v Dublinu jsem vyfotila poutač, na kterém byl bílý kužel tyčící se na útesu, naprosto úchvatná fotka. A sem vedla naše první cesta. Nejdříve jsme se prošli v přístavu města Baltimore, které se nachází na samém jihu Irska.

XR9A6886

Jupííí a pak už jsme pokračovali k majáku nemajáku, protože mu chybí jeden ze základních prvků a to je světlo podle kterého se mohou lodě i v přítmí nebo za špatného počasí orientovat. Wow a fotka nezklamala, tohle místo je naprosto dechberoucí a kouzelné.

XR9A6905

Sice foukal vítr ale také svítilo sluníčko, takže jsme sebou i na nějakou tu chvíli mrskli do trávy, opalovali se a užívali si pohodičky. Prostě v těchto chvílích si člověk nedokáže přát ani nic víc, protože tohle je prostě nejvíc 🙂 .

IMG_1263IMG_1287

Po zbytek dne jsme se už jen tak poflakovali po jihu, někde jsme špatně odbočili… Ale za to jsme narazili na tyhle nádherný oslíky, kteří se pásli na krásně zelené louce plné sedmikrásek, bože a ten výhled, který se nám tu naskytl… Řekněte sami, to je NÁDHERA!

XR9A6982XR9A6972XR9A6990XR9A6980

A nakonec jsme zavítali na samý cíp Irska, na poloostrov Sheep ´s Head, kde vede stezka až k majáku. Opět jsme byli nadšení a dali si hezkou dvouhodinovou procházku.

XR9A6998XR9A6999XR9A7013XR9A7015

Když jsme dorazili domů, padli jsme do postele s Copparbergem v ruce a ani jsme ho nedopili. Před usnutím jsme ale ještě stihli shlédnout dokument Domov aneb kam směřuje naše cesta, který skýtá konkrétní pohled na  problémy, kterým musí naše planeta čelit. Nejdříve jsem si myslela, že po 5ti minutách usnu, ale to nešlo, tohle se muselo dokoukat. Všem Vám doporučuji se na tento dokument, který byl natáčen v průběhu 20ti let a vezme Vás po 50ti zemích světa kouknout. A znovu Vás všechny vyzývám, zkuste se zamyslet a aspoň trošičku změnit své chování, začít dělat něco jinak, i kdyby to byla maličkost a myslíte si, že na to nezáleží a říkáte si: jsem pouze jeden človíček z miliard…. Není to tak, na každém z nás záleží a každý můžeme hodně pomoci náš svět změnit.

Ani jsme nemrkli a byl tu zase další den. A my se rozhodli zajet do Gap of Dunloe, kde jsme sice byli loni(můžete mrknou tady), ale bez mamky a podle mě je to jedno z nejkrásnějších míst v Irsku. Takže jsme se rozhodli tam mamku vzít. A tentokrát ne jen, že jsme to projeli celý autem, ale také jsme projeli kousek vozíkem taženým krásnou kobylou Rubby. Ne nadarmo se říká, že je kůň nejkrásnějším zvířetem na zemi, protože z těchto bytostí můžete cítit nespoutanost, svobodu a jakousi majestátnost zároveň. Projížďka byla naprosto úžasná, mělo to opět své kouzlo. Jen já se celou dobu cítila provinile, že se s námi chudáček Rubby musí táhnout. Sakra, neměla by svobodu jen vyzařovat, ale měla by tak i žít!!! Byla jsem ráda, když majitel aspoň řekl, že dva dny pracuje a dva dny odpočívá.

XR9A7038

IMG_1361.JPG

Horský průsmyk Vás naprosto uchvátí svou surovou a člověkem nedotčenou přírodou. Vede zde pouze úzká silnice, takže zde nepotkáte ani tolik lidí. Za to uvidíte nádherná jezera, vinoucí se řeku, skály, rododendrony, ovce a koně, kteří zde odpočívají 🙂 . A nejen to, tohle je balzám na duši a pastva pro oči.

XR9A7081

No a opět jsme zavítali do palírny irské whiskey Jameson. Ještě aby ne, když jsme bydleli přímo v Midletonu, kde se palírna nachází 🙂 . Podrobnější info v předchozím článku, tady. Další večer jsme se opět všichni uvelebili vyčerpaní v posteli a mrkli na film Pasažéři z roku 2016. Viděli jste už? Pokud je někdo z Vás milovníkem sci-fi a romantických filmů, tak na to rozhodně musíte mrknout. Je to boží 🙂 !!!

XR9A7093

Týjo a už je tu zase poslední den. A my se rozhodli jet na hrad Bunratty, kde se nachází i rozlehlý park a skanzen. A opět, je to tu tak rozlehlé, že si musíte vyhradit celý den, abyste si to opravdu užili. Mrknout na to jak zde lidé žili a jak se vyvíjela doba. Projít se, dát si oběd, kávu a něco dobrého k snědku. Užít si atmosféru a pohladit domácí zvířátka 🙂 . Je dokázané, že kontakt se zvířecí srstí navodí pocit štěstí.

XR9A7106XR9A7108XR9A7104

Jé, no a mě nejvíce zaujaly porcelánové figurky pejsků, které se nacházely naprosto v každém stavení. Ať už v tom nejchudším nebo naopak v tom nejbohatším. Takže jsme nemohli jinak než se zeptat co symbolizují. Musela jsem se docela smát, protože zvykem zde bylo, že když se dva vzali, hned dostali jako svatební dar dva pejsky pro štěstí v manželství a pro zdárné rozšiřování rodu 🙂 .

Jooo a cestou do skanzenu jsem šla do obchoďáku pro vodu, jen na skok…. Jenže než jsem našla vstup do marketu, koutkem oka jsem zahlédla naprosto úchvatnou mikču… V hlavě mi hned naskočilo: Sakra, Veroniko! Pokračuj dál a ani se nezastavuj, žádnou další mikču fakt nepotřebuješ!!!! …. No a co myslíte?! Stejně jsem tam zašla a z blízka byla ještě skvělejší a navíc Under Armour…. Bože, vždyť od této značky si chci něco pořídit už od doby, co jsem začala sledovat první sérii The Vampire Diaries…. A teď je ta správná příležitost… Tohle všechno mi proběhlo hlavou asi během minuty a už jsem odcházela s úsměvem na tváři a taškou v ruce s mikinou…. Co na to říct, že jo 🙂 .

XR9A7186XR9A7126IMG_1424IMG_1428

Celý výlet jsme zakončili příjemným posezením na drinku v Corku, kde jsme se potkali ještě s dalšími přáteli. Domča s Matušem s námi byli předloni na tripu po severním Irsku.

Vždy když jedu do Irska, tak se nejvíce těším na Tomíka s Pájou, Tomíkovu porridge s ovocem a javorovým sirupem k snídani, Kopparberg a samozřejmě na přírodu, která je zde opravdu nepřekonatelná.

Byli jste už v Irsku? Co se Vám líbilo nejvíce? A co byste doporučili navštívit?

Krásný den. Vaše Veru :*

P.S.: Pájo, Tomíku moc Vám děkuji, že jsem se za Vámi mohla tolikrát podívat a hlavně za to jak jste se o nás vždy tak krásně a láskyplně starali. Miluji Vás ♥♥♥ !!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s