Belgie & Holandsko

Ahoooj, mám tu pro Vás další článek. Tentokrát z našeho společného výletu do Belgie a Holandska. Tento zájezd jsme měly přes cestovní agenturu CK Metal a jely jsme autobusem. Vyrazily jsme z Prahy ve středu navečer a ráno jsme byly v Bruselu. Odpojily jsme se hned po příjezdu od skupiny zájezdu a celé město jsme prozkoumaly samy.

IMG_0164 – kopie

Nejdříve jsme začaly snídaní a pak jsme se toulaly městem, kam nás tak nějak náhodně vedly naše kroky :-). Brusel je opravdu krásné, malebné, čisté a přehledné město plné útulných kaváren a restaurací. Mají tady krásné náměstí Grande-Place a nádhernou katedrálu svatého Michaela archanděla a svaté Guduly, kam rozhodně musíte. Já si opět zapálila svíčku, poděkovala za svůj život a v duchu pronesla další přání.

Jediný cíl, který jsme měly, bylo Atomium, kam musíte z centra pár stanic metrem. V metru jsou ale informace, kde Vám dají mapku a vysvětlí, kde přestoupit a kde vystoupit, takže žádný strach 🙂 . My se zatoulaly do obchodního centra, kde zrovna stavělo metro, takže paráda.

IMG_0267 – kopieIMG_6127

Koupily jsme si zvýhodněné vstupné na prohlídku Atomia a do areálu mini Europe. Celou dobu nám svítilo sluníčko, takže jsme si to opravdu moc užily. Já byla chvílemi i v triku s krátkým rukávem…No a dnes jsem pěkně nastydlá, takže fakt super. Sluníčko jedno zrádný 😦

Od Atomia jsme se vydaly do parku mini Europe, kam se mi až zas tak moc nechtělo… Ale o to víc jsem byla příjemně překvapená a ohromená nádherou parku a dokonalými miniaturami. No, podívejte se sami, prostě nádhera!

Na Brusel jsme měly 9 hodin a musím říct, že by se zde dalo strávit mnohem více času. Další zastávkou byly Antwerpy. Tak toto město nás obě ihned okouzlilo. Jedním slovem NÁDHERA. Tady jsme bohužel ale měly pouze 1 hodinu, protože při přesunu do města jsme zůstaly viset v zácpě a navíc se jeden pár z autobusu ztratil, takže je průvodkyně musela jít hledat… Jojo, přesně toto jsou ty nevýhody zájezdu. A pak už jen směr hotel. Trochu jsme se obávaly, kam nás zavezou, ale nakonec byl náš strach neopodstatněný. Hotel byl v krásném městečku, čistý a útulný. Teplá voda také tekla, takže pohoda. Jo a snídaně byly na jedničku. V tomto hotelu jsme strávily obě noci.

Druhý den jsme odstartovaly už v Holandsku. V městečku Alkmaar, kde jsme mohly vidět tradiční přepravu sýrů po kanálech. Mám pocit, že úplně v každém městečku mají pořádek a mnoho krásných, historických budov. Jo a taky Primark 😀 .

Zbytek dne jsme strávily v Amsterdamu. Tady jsme měly předem zaplacenou okružní plavbu lodí…. Co ale čert nechtěl, tak jsme se trošku ztratily a plavbu zmeškaly. Njn, prostě ne vždy vše vyjde podle plánu.

IMG_0641

A pokud by to někoho zajímalo, v coffee shopech si stále můžete koupit různé výrobky, po kterých Vám bude fajn 🙂 . Někde tu totiž proběhlo, že to bude pro turisty zakázané. A protože přesně toto chtěl ověřit kamarád Tomáš Kučeru…. Takže Tome, je to mylná informace a do Amsterdamu můžeš klíďo znovu vyrazit. Jjjj, každý sem jezdí za jiným cílem 🙂 . My jsme také do coffee shopu zašly, ale nakonec jsme se neodhodlaly nic ochutnat…

No a co by to bylo za návštěvu Amsterdamu kdybychom se nevyfotily u nápisu I amsterdam??? Ano, správně, tam jsme prostě musely…. Každopádně toto si asi řekl každý a podle toho to tam vypadalo…. Původně zde měli tyto nápisy tři, teď je tu ale už jen jeden a nachází se hned vedle Rijksmuseum. V blízkosti je Heineken muzeum, kam jsme se také zašly podívat.

IMG_0689

Třetí den byl naším posledním. Vydaly jsme se tedy do skanzenu Zaanse Schans.  Budu se opakovat, ale tady to bylo úplně nej, sice jsme měly celkem zataženo, ale i tak to stálo za to. Mohly jsme vidět tradiční vesnice a krásné mlýny, které k Holandsku neodmyslitelně patří. Daly jsme si zde pravou holandskou čokoládu s marshmallows a oblizovaly jsme se až za ušima! A samozřejmě jsme se mrkly i na výrobu sýrů a nějaké pořídily domů.

A úplně poslední zastávkou byl tulipánový park Keukenhof. Tady se zamilujete na první pohled, je o prostě nádhera. Na můj vkus je tu totálně přelidněno, ale to už asi k dnešní době patří.

Do Prahy jsme se vrátily až v neděli kolem oběda. Protože díky nesmyslným zákonům, které v naší Zemi schvalují lidi, kteří autobus nikdy neřídili….. A nebudu se rozčilovat… Prostě řidiči v sobotu museli před cestou zpět udělat pauzu 9 hodin od posledního zastavení autobusu, což bylo v 15:00 odpoledne. Takže shrnuto podtrženo. Za cestu autobusem a ubytování se snídaní jsme daly asi to, co bychom daly pouze za letenky, což je super. Na druhou stranu cesta autobusem je totální pakárna a člověk musí brát ohled na ostatní a přizpůsobit se všem těm pauzám a zdržením, které s vámi nemají nic společného.

Celkově výlet však hodnotím jako velmi podařený a doufám, že budu mít ještě někdy příležitost se do obou Zemí znova podívat.

A co se líbilo v Holandsku a Belgii nejvíce Vám? A vyrazili byste na zájezd autobusem?

Krásný den. Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s