Mléčné výrobky z domácích zdrojů

Ahoooj, dnes tu bude článek z tak trochu jiného soudku. Poslední dobou nás doma čím dál víc štvalo, že kupujeme potraviny skoro jen v obchodních řetězcích a navíc v obalech, které vyhazujeme. A tak jsme to stále rozebírali, na toto téma pořád dokola diskutovali a víc a víc jsme byli naštvaní. Protože upřímně z domácích zdrojů máme pouze vajíčka a jablka od dědy. Jo a vlastně rakytník od přítelovi maminky…. A to ostatní? Kromě pár nákupů ve zdravé výživě nebo v DM drogerii, občas v Německu… Nebojím se říct, že jíme pouze samé chemické a nekvalitní potraviny :-(. A v neposlední řadě nám také vadí podporovat ty obrovské zahraniční společnosti… Upřímně, chtěli jsme něco zdravého, domácích a hlavně také z místních zdrojů.

IMG_0018

Občas jsme se tedy zastavili na trhy, které v našem městě jednou týdně máme, ale to bylo vše. Nedávno jsme naštěstí a shodou okolností objevili farmu Pohlovi. Od známých jsme dostali na ochutnávku mléko, jogurty a nějaké sýry. Výrobky z této farmy jsme si zamilovali hned na první ochutnání. Ještě nikdy jsme nejedli lepší měkké sýry. A ty jogurty, připomnělo mi to dětství, kdy pro nás domácí jogurty byly samozřejmostí. Bože, kam se ty časy poděly?! Vždyť ty jogurty z obchodu se s těmito nedají ani v nejmenším srovnávat.

IMG_0020

Vlastně nechápu, kam jsme se to dostali. Proč dáváme přednost ředěným výrobkům, které jsou navíc i plné různých éček a stabilizátorů? Je to snad z pohodlnosti? Anebo jsme si opravdu přestali vážit toho nejcennějšího, co máme??? Protože já myslím, že se všichni shodneme a pro každého z nás je kromě rodiny nejdůležitější zdraví. Tak proč si ho dobrovolně ničíme? Pozastavili jste se někdy nad tímto tématem? Nebo je Vám to jedno?

IMG_0025

A v neposlední řadě se opět vrátím k životnímu prostředí, ve kterém žijeme. Nejen, že koupí výrobků od místních farmářů získáme výborné a kvalitní jídlo, ale navíc také malinko odlehčíme životnímu prostředí. Na mléko, i jogurty si můžete donést vlastní lahve a sklenice, které se používají stále dokola, takže přestaneme generovat takové množství odpadu. A to nemluvím o tom o kolik bychom měli zdravější vzduch, kdyby se nemuselo dovážet mléko, jogurty, sýry a celkově mléčné výrobky ze zahraničí. Myslím, že každý z nás ve svém okolí najde podobnou farmu, stačí se o to jen malinko zajímat a nebýt líný :-).

IMG_0027

Pokud jste někdo z mého okolí, můžete ochutnat výrobky z farmy Pohlovi, která je v Nové Vsi u Chocně. Farma sice nemá vlastní webové stránky, ale za to paní Pohlová své produkty rozváží. Takže se stačí pouze domluvit. Kontakt zde: email: d.pohlova@unet.cz, tel: 722534727 a tady nabídka.

Krásný den. Vaše Veru :*

P. S.: Budu ráda za Vaše doporučení, například, kde kupujete maso nebo jiné domácí výrobky..

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s