Do it yourself :-)

Tak po delší době zase nějaký ten článek. Jak jsem už párkrát zmínila, můj přítel má dceru, která ještě donedávna milovala One Direction. A několik let si k Vánocům přála jen vstupenky na jejich koncert, jejich parfém, kalendář, povlečení a prostě všechno na čem byli. Takže abychom jí udělali radost, celý pokojíček jsme vylepili plakáty s kluky z 1D. A radost byla opravdu veliká, to teda jo…. Ale uběhlo pár let a z holčičky vyrostla slečna, skupina se rozpadla a minulý týden šly plakáty dolů…. Jenže i s cca 1cm vrstvou omítky, která byla pod nimi. Pokojíček tedy vypadal strašně…. Takže jsme se rozhodly, že ho o víkendu vymalujeme, koupily jsme barvy a celé nadšené jsme se těšily jaká to bude paráda.

IMG_5711Tady ještě můžete vidět jak vypadal pokojíček před strháním plakátů 🙂

V pátek večer jsme vystěhovaly skoro celý pokojík do ostatních místností a v sobotu ráno dorazila moje mamka na pomoc….. Když to viděla, tak se celkem zhrozila a řekla, že se celý pokoj musí nejdříve oškrabat. Týjo, tak takovou pakárnu jsem opravdu už dlouho nezažila, makaly jsme na tom my tři od sedmi od rána do pěti do večera. A to jen s kratičkou přestávkou na pizzu, kterou jsme si objednaly k obědu. No a do toho nepočítám úklid, který pak ještě večer probíhal. Bolelo nás totálně celé tělo a byly jsme úplně vyřízené…. Jo a to jsme to za celý den opravdu jen zvládly oškrabat a vymalovat bílou barvou. A já si původně myslela jak to všechno zmákneme během soboty a večer se už budeme kochat nově vymalovanou místností.

Takže v neděli ráno opět přijela mamka a pustily jsme se znova do práce. Tentokrát jsme dělaly pomocí pravítka a vodováhy okraje kolem celé místnosti a dveří, aby nám vznikly takové rámečky. Po načrtnutí linek jedná z nás vzala malý štětec a jela první linku barvou kolem náčrtu, poté druhou linii již širším štětcem a nakonec prostředek už štětkou. Naštěstí máme skvělou podporu v rodině a přítelovi rodiče nám přivezli oběd i zákusek ke kávě, abysme moc nestrádaly 🙂 . Každopádně jen malování nám trvalo až do večera a pak ještě úklid a stěhovaní nábytku zpět do pokoje. No, co Vám budu povídat, je to opravdu náročné. Ale výsledek stál za to. Navíc je to velmi výchovné, co Vy na to? Souhlasíte?

 

IMG_0008.JPGUž jen přivrtat fotku a nějaké ty poličky 🙂

IMG_5510Už jen ty poličky 🙂

A protože Sofulka celý víkend poctivě pracovala a skoro bez připomínek, tak jsem se rozhodli vyhovět jejímu přání a z pokojíčku vystěhovali piáno, na které hrála a zajeli jí do Ikei koupit novou šatní skříň. Bože, že já se vždy do všeho tak bez váhání pouštím :-). Ještě jsme ani nepřidělali fotky na stěny a už zase montáž skříně?? Naštěstí přijel bráška a celou skříň sestavil, takže tradá pokojíček skoro hotový.

A jak jste na tom Vy? Také se do takovýchto prací pouštíte sami? Nebo dáte raději přednost tomu, aby Vám to někdo udělal?

Přeji krásný den a ještě krásnější víkend.

Vaše Veru :*

P.S.: Musím přiznat, že když si to člověk udělá sám, ta radost je neskutečně větší 🙂

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s