English course – Malta

Ahoooj, tak dnes bude zase jeden z těch článků ze složky memories. Takže doufám, že to nebude vadit, jak se Vám vlastně tahle složka zamlouvá? Navíc je to vlastně i tip, kam vyrazit na léto a ještě si zdokonalit angličtinu. Já jsem si toto období připomněla díky plánovanému výletu do Itálie, kam jsem měla jet s kamarádkou, kterou jsem poznala právě na jazykovém kurzu na Maltě. Bohužel, Gabča dostala zápal plic, takže do Itálie jedu jen s našima…

A proč zrovna Malta? Potřebovala jsem si zdokonalit angličtinu, psal se rok 2010 a já pracovala teprve třetí rok…. Kurz na Maltě vycházel „nejlevněji“ ze všech nabídek… Takže volba byla jasná 🙂 . Plus se tam mluví anglicky a je tam teplo, takže ideální to spojit i s dovolenou. Jela jsem sama, takže jsem měla trochu obavy jaké to bude. Ale hned po vystoupení z letadla jsem uviděla Gabču a v tu chvíli jsem věděla, že bude vše skvělé. A ono bylo a já díky kurzu získala úplně úžasnou kamarádku.

Vše jsem měla zařízené přes STUDENT AGENCY. Pouze jsem si zvolila typ ubytování. Já jsem si vybrala rodinu, kde jsem měla večeře a snídaně a naštěstí jsem to měla do 5ti minut chůze od školy, což byla pecka. Dále jsem si zvolila intenzitu jazykového kurzu a délku pobytu a to bylo celé, o všechno ostatní se postarala agentura. Nakonec jsem si jazykový kurz oblíbila natolik, že jsem byla ještě na třech dalších. Na Kypru, v Brightonu a v Los Angeles. A musím říct, že to byly vždy nejlépe investované peníze. Naučila jsem se anglicky, poznala super lidi, nová místa a nasbírala plno nezapomenutelných zážitků a zkušeností.

Na pláž jsme vždy chodili kolem atrakcí a mezi nimi měli obří vystřelovací kouli… Nakonec jsme nasbírali odvahu a rozhodli jsme se to vyzkoušet…. Bylo to naprosto děsivý, neskutečně jsem se bála a křičela…. Ale taky jsem byla ráda, že jsem šla, je to opravdu parádní adrenalinový zážitek.

Tak a teď už něco víc o Maltě. Jedná se o malý ostrov ve Středozemním moři. Hlavním městem je Valletta a protože jde o bývalou Britskou kolonii, je zde jedním z úředních jazyků angličtina. Byla jsem ve škole ESE ve městě St. Julians, který je naprosto ideální pro mladý lidi, kteří se chtějí hlavně bavit. Co se týká školy, jedná se o moderně zařízenou budovu s kantýnou a terasou, kde se budete cítit skvěle. Mají tam naprosto úžasní učitelé a škola nabízí každý den báječný odpolední/večerní/víkendový program, abyste se ani chvilku nenudili. My jsme například mimo jiné vyrazili na celodenní výlet na ostrůvek Gozo, který je kousek od Malty.

Zašli na koncert Akona, který byl pod otevřeným nebem a to mělo opravdu tu správnou cool atmosféru. Také jsme navštívili místní aquapark a tak docela i projeli celý ostrov, pláž po pláži. O program opravdu nouze nebyla, kousek od školy je i ulice plná klubů. Takže jsme měli spíš problém každé ráno vstát a donutit se dojít do školy 🙂 .

Takže pokud někdo přemýšlíte o kurzu, tak neváhejte a jeďte. Kdo by si nepřál vyrazit každý den po škole na pláž, nachytat sluníčko a užívat si moře?! To je prostě sen :-). Bože, teď když vidím ty fotky, je neuvěřitelný jak jsme byli mlaďoučký. No a co Vám mám povídat, bylo to naprosto úžasný a moc ráda na to vzpomínám.

Tak co na to říkáte? Vyrazili byste takhle sami? Máte také někdo zkušenost s jazykovým kurzem v zahraničí? Kdybyste chtěli vědět něco víc, tak klidně pište 🙂

Krásný den. Vaše Veru :*

P.S.: Gábi, moc mě mrzí, že nám to spolu teď nevyšlo, ale určitě si to vynahradíme. a doufám, že Ti článek udělá radost :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s