London

Z Irska jsme se přesunuly do Anglie a to do Londýna. Je to moje nejoblíbenější město. Mám to tu strašně moc ráda a kdyby to šlo, tak sem jezdím nejraději několikrát do roka. K naprosto krásnému pocitu mi stačí se tu jentak procházet a kochat se všemi budovami posázenými kolem řeky Temže. Moc se mi líbí jak zde můžu pozorovat úchvatné historické stavby jako například divadlo Williema Shakespeara The Globe Theatre nebo St. Paul ´s Cathedral a na druhou stranu třeba moderní budovu The Shard s pocitem klidu a souznění. Prostě jsem nadšená z rozmanitosti architektur, které se ani v nejmenším nenarušují, ani nezastiňují jedna druhou. Po příletu jsme jako první měly prohlídku v londýnských hrobkách Tombs. Pokud tady někdy budete, tak určitě musíte jít, je to parádní zážitek. Teda musíte jít, pokud se rádi bojíte, mají tam super efekty 🙂 . Pak jsme se už jen tak couraly městem a užívaly si atmosféru kolem. Nohy nás zavedly do uličky, kde se nachází muzeu vězení The Clink, takže jsme zašly i tam a rozhodně jsme nelitovaly. Muzeum je na místě, kde se opravdu nacházelo původní vězení a jeho historie sahá až do roku 1144, takže to má tu pravou atmosféru.

Chtěla jsem toho tu Sofince ukázat co nejvíce, takže jsem celý pobyt předem pečlivě naplánovala. A většinu vstupů jsem zakoupila přes internet předem. Jedním z dalších míst kam jsme zašly bylo muzeum Believe It or Not.

Výhodným nákupem byly také vstupy na více atrakcí. Já vzala London Eye, The London Dungeon, Sea Life a Madame Tussauds muzeum. Já jsem všude už sice byla, ale vůbec mi nevadilo jít znova 🙂 . Někde to totiž bylo naposledy na střední škole a od té doby tam mají spoustu novinek a změn.

Jedním z dalších oblíbených míst, kam vždy zavítám, je Westminster Abbey a St. Margaret´s Church. Snad nikdy mě nepřestane udivovat krása stavby, obdivuji člověka, který katedrálu navrhl. Je úžasné, že takoví lidé byli a zanechali nám tady něco tak překrásného, něco co mouhou obdivovat i následující generace.

img_6451

A samozřejmě jsme byly i u Buckinghamského paláce. Tady jsme to vychytaly v den a čas, kdy se střídali stráže. Je to krásná podívaná. Další místo, které jsme Sofince chtěla ukázat, byl památník velkého požáru Londýna, který vypukl v roce 1666. Památník je vysoký 62m a na jeho vrchol se dostanete po vystoupání 311. schodů. Když to slyšela Sofulka, tak byla ihned rozhodnutá, že jí stačí vidět památník z chodníku… Já ji ale přemluvila a vydaly jsme se schodům vstříc. Na vrcholu se nám za odměnu dostal nádherný výhled na město. A navíc jsme si za jeho zdolání odnesly certifikát na památku.

No a byly jsme tu v čase, kdy měla Sofinka One Direction období a celou dobu si nejvíc na světě přála, abychom kluky potkaly na ulici. To se bohužel nestalo a tak jsme se na ně musely jít podívat do muzea Madame Tussauds, kde jsme vystály pořádnou frontu, aby se mohla vyfotit s jejich figurínami. Každopádně to bylo vlastně úplně pohodové čekání oproti tomu, když si vzpomenu, že na jejich koncert ve Švýcarsku jsme čekaly několik hodin na přímém sluníčku, než nás pustili na stadion, kde se koncert odehrával….

Jeden den jsme si také vyhradily na muzea. Naštěstí je převážná většina muzeí na jednom místě a vstupy jsou zdarma, takže jsme jich prochodily hned několik. Nachází se v části Kensington, zastávka metra South Kensington.

Mezi další předem zaplacená místa patřily i vstupenky na Tower Bridge, kde jsme se dozvěděly něco o historii mostu a opět jsme se mohly kochat nádhernými výhledy na Londýn a řeku Temži.

Ovšem úplně nejlepším zážitkem byla návštěva Warner Bros studia. Já na Harrym vyrostla, takže je to pro mě srdcová záležitost. přesně si pamatuji, kdy mamka domů přinesla první knížku – Harry Potter a Kámen mudrců. Psal se rok 1997, bráchovi bylo 6 let a nikdy nepřečetl ani jednu jedinou knížku….Mamka z něho byla úplně zoufalá a tak jí paní v knihkupectví doporučila Harryho, že by ho to mohlo chytnout….Dopadlo to tak, že jsem knížku ihned zabavila a Honzikovi ji nahlas předčítala…Já byla naprosto unešena a nemohla jsem se od textu vůbec odtrhnout… Zato Honzik po několika stránkách spokojeně usnul. A od té doby jsem se o to více těšila každý rok na Vánoce až vyjde nový díl a já ho budu moc přečíst.

img_6663

Sofinka Harryho taky miluje, takže jsme si prohlídku místa, kde se příběh ze stránek knížky přetvořil v filmy užily na milion procent. A dokonce jsme viděly živou Hedviku, Prašivku a další… Jééé, hned bych tam šla znova. Jen škoda, že mi už není třeba tak 6 let, rodiče Vám totiž můžou v ochůdku opatřit oblek Vaší oblíbené postavy, třeba Hermiony a Vy celé studio můžete procházet jako ona… To musí být boží a dokonce i s hůlkou.

Mezi další cíle patřil i nultý poledník, od kterého se počítá zeměpisná délka v Greenwichi. V Greenwich se také stal výchozím bodem všech světových hodin. Na tohle místo si vyhraďte klidně celý den, ať si vše v klidu projdete, nakrmíte veverky a dáte si něco dobrého k snědku.

img_6843

Pod hvězdárnou se nachází námořní muzeum, kam jsme původně vůbec jít nechtěly…..Ale potřebovaly jsme na záchod, tak jsme tam vešly a pak jsme ještě zašly do obchodu se suvenýry….Tam jsme nějak náhodou prošly do muzea…. A když jsme tam už byly, tak jsme ho prozkoumaly, je obrovský 🙂 .

Nakonec jsme se vydaly do Westfield Stratford City. Jedná se o jedinou přístupovou bránu k Olympijskému stadionu a zároveň o největší obchodní centrum Evropy. Tato část města byla modernizována díky letním Olympijským hrám, které se tu konaly v roce 2012.

 

Hned bych se do Londýna zase vrátila. Doufám, že se již brzy naskytne příležitost.

Krásný den. Vaše Veru :*

P.S.: Neskutečný jak jsme měly dlouhé vlasy 🙂

1 komentář: „London

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s