The high line & all the others

A je to tady, tohle je úplně poslední článek z NYC. Sice by se jich dalo napsat ještě několik, ale nemůžu vás tady přeci zahltit jen jedním městem :-). Mezi předem plánovanými místy jsem měla i High Line. Jedná se o nádherný park s výhledem na řeku Hudson.

img_5720

Původně tu vedla nadzemka, ta byla však už dávno zrušená a místo zpustlo… Naštěstí si tohle místo vzal do parády jeden architekt a staré a nepoužívané koleje zakomponoval do svého projektu. Voalá a je tu nádherný park plný lidí, kteří si užívají krásného počasí, nahřívají se na sluníčku a dobíjí energii stejně jako my 🙂 .

V NYC jsme většinou jely metrem jen dvakrát denně a to ráno a večer, jinak jsme celý den prochodily. Několikrát jsme navštívily Bryant park, který se nachází opravdu v centru Manhattanu a mají tam úplně úžasný wafle. Také je hned vedle Newyorské veřejné knihovny, kam jsem se rozhodně také chtěla jít podívat. A ne jen proto, že si ji vybrala Carrie Bradshaw jako místo své svatby:-) . Také jsme chtěly vidět Chrysler building, která patří mezi jeden z nejznámějších symbolů NYC a to hlavně díky své charakteristické špičce. Jako první mrakodrap na světě překročil výšku Eiffelovy věže. Tato budova je považována za mistrovské dílo v architektonickém stylu Art Deco. A mockrát jsme zavítaly i na Times square, kde je vidět ten pravý americký ruch 🙂 .

Znova jsme se vrátily i do Central parku, kam byste mohli jít klidně milionkrát, protože je to tam nádherný a je opravdu obrovský. Nejprve jsme si ale daly pořádnou snídani ve Starbucksu na Columbus circle, který se nachází na rohu Central parku.

Nevynechaly jsme ani kolotoč Carousel, který se skládá z 57 krásných, dřevěných koní. Je zde už od roku 1871. Stačí si jednoho z nich vybrat, vylézt na něj a užít si 3 a půl minutovou jízdu. Tady jsme si to užily asi nejvíc. Opět jsme se dostaly do té pravé New Yorské atmosféry. My dvě na koních, pohupujících se nahoru a dolu, ponořené do skvělé hudby 🙂 . Jooo, tak si to prostě představuji.

Následně jsme se vydaly do části parku, kde se nachází slavné sousoší Alenky v říši divů. Cestou zpět jsme to vzaly přes The Mall, což je hlavní promenáda a je jedinou rovnou cestou v parku. Je přezdívána Literary Walk, protože je lemována mnoha sochami. Mimo jiné je v Central parku spousta veverek, takže si můžete užít jejich pozorování a krmení. Také jsou zde zimní kluziště, kde si můžete zabruslit.

Během naší návštěvy města jsem několikrát zavítali také k Rockefellerovu centru. Pořád jsme totiž doufaly, že přece jen uvidíme ozdobený vánoční stromek, ale bohužel… To bysme musely ještě pár dní zůstat 🙂 . Poslední den dopoledne jsme si v klidu sbalily a vyrazily na letiště. Věděla jsem, že musíme vzít modrou linku A a dojet zastávku Howard Beach JFK Airport, která je poslední v Brooklynu. Takže jsme si v klidu nastoupily a když už jsme jely déle, tak mi to přišlo trochu divný, kouknu na stanice a samozřejmě jsme ve špatném vlaku, ta naše zastávka tam není. Sakra, kdo má vědět, že mají dvě modré linky a obě s označením A, takže si člověk musí kontrolovat cílovou stanici?! Bože 😦 . Vystoupily jsme tedy někde totálně v háji v Brooklynu a potřebovaly se vrátit několik zastávek zpět, kde bychom mohly přestoupit na tu správnou linku. Tak na tom by samozřejmě nebylo nic hrozného, kdyby se ten den brutálně neochladilo a každá z nás neměla 25kg těžký kufr a ještě kabelku v ruce. A protože jsme potřebovaly už jen na letiště, koupily jsme si ten den jednorázovou jízdenku a v tomhle zapadákově nebyla spojená platforma pro oba směry, fakt bezva. Musely jsme tedy snést naše kufry asi z 50ti schodů, přejít ulici a zase ten stejný počet schodů s kufry vyjít…. Hmmm, tam jsme zjistily, že se zde nedají koupit jízdenky…. Jooo, fakt dobrý, takže nechte si 13ti letou holčičku s dvěma kufry v Brooklynu samotnou a běžte hledat stánek, kde se dají koupit jízdenky na metro….. Ta představa byla šílená. Takže ve zkratce, naštěstí jsme potkaly jednoho slušného kluka, který nás nakonec pustil skrz turnikety na jeho jízdenku. Ufff, ani nevíte jak moc se mi oddechlo 🙂 . Pak jsem byla opravdu nejvíc šťastná, když jsme v pořádku dorazily na letiště a daly si něco dobrého k jídlu.

Táááák, nashledanou NYC. Bylo to úžasné, ale už se nám stýskalo po domově. Nevím proč, ale domů se vždy neskutečně těším…. Ovšem hned po pár dnech doma už zase pokukuji po nějakém výletu 🙂 . Máte to taky tak?

img_3272

Mějte krásný den ! Vaše Veru :*

P.S. Který z článků z NYC se Vám líbil nejvíce?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s