Winter

Krásný den, letošní zima je naprosto úžasná. Myslím, že jsme si lepší ani nemohli přát. Tenhle víkend se naprosto vydařil. A já letos poprvé vyrazila na běžky. Sice v sobotu, kdy u nás teploměr ukazoval šílených -18 stupňů, ale bylo to perfektní. A vlastně o to víc jsem šťastnější, že jsme se překonali, nezůstali ležet na gauči a vyrazili ven.

img_4258

Udělali jsme si takovou trasu lesem z Dvořiska přes Nořín a Vinice na Jangelec, kde jsme si dali pozdní oběd a pak zpět k tetě domů do teplíčka a na kávičku 🙂 . Měla jsem z nás opravdu radost. Ráno mi totiž volala mamka, jestli se pro ní můžu stavit, protože nenastartovala auto…. Takže jsem nejdříve jela pro ní, už když jsem vyšla ven, tak jsem mrzla. Utěšovala jsem se ale tím, že vždy na konci ulice auto už hezky topí a sníh se na čelním skle pěkně rozehřívá. Tentokrát jsem svoje autíčko ale přechválila, topit nezačalo…. A nezačalo ani po 10ti km u mamky až po dalších tak dvou km vyskočila hláška: chlazení, okamžitě zastavte a vypněte motor !!! … Wow, co to je?! No, jasný, je moc velký mráz a zamrzla mi voda v chladiči…. Takže jsme museli zastavit, čekat cca 10 minut až to trochu vychladne a pokračovat, ujeli jsme asi tak 1,5 km a znova a takhle pořád dokola…. Na Dvořisko jsme dojely naprosto zmrzlý a já myslela, že běžky už v žádným případě nezvládnu !!! Naštěstí chvilka u radiátoru a čaj mi dodali zase potřebnou energii 🙂 .

V neděli se počasí už přeci jen vylepšilo a tak jsem se Sofinkou vyrazila na lyže. Původně se mi teda moc nechtělo. Říkala jsem si totiž, že stejný nápad dostane skoro každý v okolí a bude tam hodně lidí, takže jsem chtěla jít spíš bruslit na rybník. No, nakonec jsme vyrazily a udělaly jsme dobře, protože na sjezdovce bylo pár lidí a vůbec jsme ani nemusely čekat frontu na vlek, takže jsme si parádně zalyžovaly.

img_4291

Týjo, já tyhle zimy s přírodním sněhem a tím pravým mrazem opravdu miluji. Je to tak strašně moc nádherný, úplně všude kam se člověk podívá. Bohužel takováhle zima není vůbec samozřejmostí, proto si toho móóóc važme a všichni vyrazme ven tvořit vzpomínky. Ať už vyrazíte na běžky, lyže, bruslit na rybník, nebo třeba jen na procházku, tak na to jednou budete s úsměvem na tváři vzpomínat 🙂 !!!

Krásný den. Vaše Veru :*

P.S.: Ani nevíte jak moc mě těší, že ty naše články čtete. Mám z toho obrovskou radost !!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s