Yankee stadion & Central Park & Flatiron building & Union Square

Krásný den, tohle je předposlední článek z NYC. Tentokrát jsme se vydaly na Yankee stadion. Bohužel bylo už po sezóně, ale aspoň jsme zašly na exkurzi. Každopádně být na zápase musí být neuvěřitelný zážitek, hlavně ta atmosféra, to je asi mazec. Škoda, třeba příště. A než jsme se dostaly na řadu, tak jsme ještě stihly snídani v McDonald´s :-). Mají tam do bezedného kelímku snad 7 druhů coca coly , ale taky několik druhů džusů, takže si může každý vybrat… No, my samozřejmě jeden den musely všechny ty druhy coly ochutnat. Opravdu naše strava tady stála za to 😀 .

Jak určitě všichni víte, jedná se o baseballový stadion v městském obvodu Bronx. Stadion byl otevřen v roce 2009. Zvláštností je, že naproti se nachází identický stadion.

img_5475

Své domácí zápasy zde hraje tým MLB New York Yankees. Tento tým patří mezi neúspěšnější a nejslavnější v celé historii. Prohlídka trvala asi hodinu a půl, takže jsme se pak vrátily zpět na Manhattan.

A protože jsme si moc užily projížďku na kole po finančním okruhu a Brooklyn bridge, vyrazily jsme na kolech i do Central parku. Tady je to sice mnohem bezpečnější, protože zde nejezdí tolik aut, nicméně to stejně nepomohlo…. Protože když tu není takový provoz, rozhodla jsem se natočit video za jízdy… No, trochu jsem to neodhadla a přeletěla přes řidítka… Super, byla jsem celá odřená, taky trochu od krve, Sofinka se válela smíchy skoro na zemi a taky se zničil celý košík na kole. Naštěstí telefon a foťák to přežili, uff…. No a ještě, že jsem se na poslední chvíli rozhodla kola pojistit, tentokrát se to opravdu vyplatilo 🙂 .

Jeden den jsme se také vydaly k Flatiron building, která se nachází na rohu 23. ulice, Fifth Avenue a Broadway na Manhattanu. Budova byla dokončená v roce 1902 a je považována za jeden z prvních mrakodrapů. Díky své fasádě z vápence a glazované terakoty vypadá naprosto úžasně. Tady jsme se stavily na jídlo v Pret, jedná se o takový zdravý fast food s vlastní kuchyní, takže jídlo by mělo být vždy čerstvé.

Nevynechaly jsme ani Union Square, kde jsme si prošly trhy a pořídily ponožky s papillonama, z nich jsme měly nejvíc největší radost 🙂 . Taky je tady krásný park s miliónem veverek a dalším miliónem holubů. Jo a ani o bezdomovce tu není nouze 😀

 

Dnešní článek je spíš více o fotkách, ale myslím, že to nevadí :-).

Přeji krásný den. Vaše Veru :*

 

1 komentář: „Yankee stadion & Central Park & Flatiron building & Union Square

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s