Washington, D.C.

Ahoooj, mám pro Vás další pokračování našeho výletu do USA. Tentokrát Washington, D. C.. Víte vůbec proč Washington D. C.??? Název si nese po svém prvním prezidentovi Georgu Washingtnovi, který vybral místo, kde by se mělo hlavní město nacházet. A zkratka D.C. neboli District of Columbia. District označuje oblast okrsku, kde mělo být podle ústavy vybudováno nové hlavní město unie. A Columbia je dobové označení pro spojené státy Americké. Prvním místem, kam jsem se vydaly, byl Arlington National Cemetery, který se nachází ve státě Virginie.  Hřbitov byl založen během americké občanské války. Nachází se v blízkosti Pentagonu a je situován při řece Potomac. Jsou zde pochováni hlavně američtí vojáci a mezi známé osobnosti patří John Fidzgerald Kennedy s rodinou.

 

Další zastávkou byl park National Mall, na jehož západním konci je Washingtonův monument. Tento obelisk byl postaven na počest amerického prezidenta George Washingtona. Při odhalení v roce 1888 se monument stal nejvyšší budovou světa. V roce 1889 jej ale svou výškou předběhla Eiffelova věž. Nejkrásnější pohled na obelisk je přes Reflecting Pool, kde je vidět jeho odraz na hladině jezera.

img_3209

Tady jsme se ještě zašly mrknout na Lincolnův památník, který byl postaven ve stylu antického chrámu k uctění amerického prezidenta. Tvoří jej 36 sloupů symbolizujících počet států, které byly součástí USA v době Lincolnovi smrti. Uvnitř je umístěná obrovská socha Abrahama Lincolna a přímo na sochou je vytesán epitaf : IN THIS TEMPLE AS IN THE HEARTS OF THE PEOPLE FOR WHOM HE SAVED THE UNION THE MEMORY OF ABRAHAM LINCOLN IS ENSHRINED FOREVER (V tomto chrámu, stejně jako v srdcích těch, pro než zachránil Unii, bude památka Abrahama Lincolna uchována na věky.)

Na schodech k chrámu se nachází slavná deska s nápisem I HAVE A DREAM, je symbolem projevu Martina Luthera Kinga Jr., který bojoval za rovnost ras. Jeho projev byl velmi významným mezníkem pro americké hnutí za občanská práva.

img_5950

Také jsme se zašly podívat ke Kapitolu Spojených států amerických, kde zasedá zákonodárný sbor, skládající se z reprezentantů Sněmovny a Senátu. Součástí komplexu Kapitolu jsou budovy Knihovny Kongresu a Nejvyššího soudu USA. Ve Washingtnu je pravidlem, že žádná budova nesmí být větší než Kapitol a Washingtonův obelisk.

img_5992

Tak a pak jsme se už jen toulaly městem a parky. Mají zde nádherný parky, ale všude strašně moc bezdomovců, což je opravdu hrozný… Jo a abych nekecala, zastavily jsme se i u Bílého Domu…. Popravdě teda žádný zázrak (viz první foto níže). Ani se vlastně Trumpovi nedivím, že se mu tam moc stěhovat nechce 🙂 . No a pak už jen naše oblíbené pozorování veverek a Starbucks.

Celý výlet byl celkem náročný, vyjížděly jsme v šest ráno autobusem z Times square a vrátily se zpět kolem deváté večer. Určitě to ale stálo za to 🙂 !

 

Akorát mě teda pěkně štve ten jejich zvyk s tips. Celý výlet byl už takhle pořádně drahý, když si vezmu, že jsme si tam všude chodily samy a dostavily se zpět k autobusu vždy v domluvený čas, takže jsme vlastně zaplatily jen extrémně předraženou jízdenku na autobus. A navíc k tomu při návratu do NYC nám průvodkyně, kterou bych tam úplně oželela řekla, že je slušností jí a řidičovi dát 15-20% z ceny výletu, ale ať si uvědomíme, že takto hodnotíme číšníka v restauraci, kde jsme cca 1 hodinu. Tady s námi oba strávili cca 15 hodin, takže bychom je podle toho měli finančně ohodnotit 🙂 . Fakt hrůza, si snad myslí, že kradu nebo co 😀 No, aspoň, že v tom Washingtonu nás všude nefotili a nenutili nám hned fotky. Tohle na USA fakt nesnáším.

Tak a to je vše, doufám, že se Vám článek líbil.

Krásný den. Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s