Naše druhá adventní neděle

Veronika:

Tento víkend nebyl zrovna úplně nejlepší…. Původně jsme měli jet do Německa, těšila jsem se, že uděláme nějaké nákupy, hlavně teda potraviny a doplňky do bytu. Loni jsem tam koupila úžasného Santu ve sněhový kouli s tradiční vánoční znělkou na klíček. Kýč?! Ano a obrovský, ale miluji ho a letos už opět pyšně vyhrává vedle adventních svící na dubové komodě. Nevím proč, ale vždy, když přijdu domů, zamířím k němu, natáhnu ho a zasněně se ponořím do melodie, kterou vydává…. Teda jen do chvíle, kdy na mě přítel spustí, že je to strašný a jestli bych si to nemohla pouštět jen, když není doma…. Vždy se jen usměji a stejně čekám až melodie dozní sama. Taky jsem se nemohla dočkat vánoční atmosféry. V pátek si ale přítel definitivně utrhl meniskus, takže jsem museli zůstat doma 😦 . A místo rušného víkendu to byl odpočinek a úklid a krásné dekorace nahradil nafouklý sob z Lídlu… Každopádně své výhody to mělo, v sobotu jsem zašla s mamkou na vánoční koncert a v neděli jsem se po delší době aspoň viděla s Moničkou :*

img_6308

Potkaly jsme se v Aplausu, kde jsme udělaly i pár fotek. Jedná se o krásný hotel , kde je velmi příjemné prostředí. Takže pokud byste někdy hledali místo pro přespání v Litomyšli nebo okolí, je to jasná volba a teda ne jen pro ubytování. Můžete sem zajít na oběd nebo večer na pár skleniček vína s přáteli, mají tu příjemný bar Muuza. Přesvědčit se můžete sami tady . Tohle město je moje oblíbené a na našem blogu se bude objevovat stále dokola.

img_6351

Pár slov k naší adventní neděli od Mon:

Jak už Verunka zmiňovala, tak jsme se viděly po x týdnech. Je to strašná škoda, protože MY DVĚ jsme si spolu vždy uměly a stále umíme užít volný čas. Tentokrát jsme si chtěly vynahradit naše focení v hotelu Aplaus, které nám posledně nevyšlo. ANO, bylo to kvůli tomu, že jsem nemehlo a zlomila jsem si ruku.

img_6280img_6256

V tomhle krásném prostředí jsme mohly fotit díky našemu kamarádovi. Takže právě jemu patří velké DÍKY! Pokud se někdy rozhodnete navštívit Litomyšl a přenocovat tu, tak rozhodně stojí za to právě Aplaus. Odkaz už dávala Veru:)

img_6296img_6372img_6339

Je to strašně fajn se takhle potkat a po dlouhé době si udělat hezké odpoledne. Tuto sobotu nás čeká ale další společný den, na který se nesmírně těším. Jdeme totiž na únikovou hru, já jdu už po několikáté, ale Verča má premiéru. Tak se pak můžete těšit na článek.

img_6322

Veronika:

Později jsme chtěly jít na procházku městem ke stromečku, ale nakonec jsme se dostaly jen k rócafé. Toulání městem bylo nahrazeno příjemným posezením v kavárně, holčičím tlacháním a cpaním se dortů…. Poslední dobou jsem se rozhodla nahradit moji oblíbenou kávu s půllitrem mléka za kávu samotnou. Vůbec totiž není zdravé pít černou kávu s mlékem, jejich kombinace neblaze působí na dvanácterník, který v křeči stáhne hladké svalstvo a začne vyřazovat slinivku břišní. Celý proces pak může vést k zablokování žlučníku.

img_6386

Začínám tedy velmi pozvolna s jemnou a čistou kávou. Naštěstí majitel kavárny je člověk s odbornými znalostmi ve svém oboru a připraví Vám přesně to, co si přejete, takže jsem si opravdu i pochutnala. Kavárna je umístěna v podhradí zámku a je zde velmi příjemné posezení.

img_6394

A co Vaše adventní neděle? Jak jste si ji užili? A potrpíte si vůbec na zapalování svíček a trávení času s nejbližšími v těchto dnech více než jindy?

img_6382

Nemůžu uvěřit tomu jak ten čas strašně moc letí… Do konce roku nám opět zbývá už jen několik dní, takže je nepromarněte a prožijte je s lidmi, kteří Vás dělají šťastnými :*

P.S.: Kdyby se někomu z vás líbili ty Superstary co mám na sobě a měli byste velikost 40 a 2/3, tak jsou na prodej. Prostě ne všichni si umějí vybrat správnou velikost hned na poprvé 🙂 .

PS od Mon: A jaké máte plány na třetí advetní neděli? Něco speciálního čím bychom se mohly inspirovat? Krásný den:)

2 komentáře: „Naše druhá adventní neděle

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s