The perfect day in NYC – Top of the rock & circle line sightseeing cruise & Brooklyn bridge & Empire State Building

Krásné pondělní ráno. Dnes si můžete přečíst další článek a tentokrát to poprvé splňuje moje představy 🙂 . Hned ráno jsme se vydaly směr Rockefellerovo centrum. Je to komplex 19ti obchodních domů rodiny Rockefellerů a jedná se o největší soukromý komplex budov na světě. Na tohle místo jsem se opravdu těšila. Už zde započali s vánoční výzdobou, takže to bylo super. Stromeček už taky postavili, ale jeho slavnostní odhalení jsme už nestihly… Daly jsme si tady snídani, vyzvedly lístky na vyhlídku a nastoupily do výtahu 🙂 .

img_5000

Vystoupily jsme v 70tém patře, na vrcholu obchodního centra, kde se nachází jedna z nejúžasnějších vyhlídek na New York a tím je Top of the rock. Nachází se v části Midtown, takže se Vám naskytne ten nejúžasnější 360° výhled.

img_5063

Je zde úžasný pohled na všechny strany, ale ten úplně nej je stejně na Central park. Wow, je úžasný, taky se už nemůžu dočkat až se tam vydáme 🙂 . Naštěstí máme krásné počasí, takže si výhled můžeme naprosto užít.

Když jsme se dostatečně nabažily centra města, vyrazily jsme opět na jih ostrova, který je nejstarší částí New Yorku. Tentokrát jsme se vydaly na molo 17, odkud nám odjížděla loď na okružní plavbu po East River a Hudson River.

img_5126

Svítilo sluníčko, na palubě pustili písničku Empire state of mind of Alicia Keys a loď se jemně pohupovala na řece, neuvěřitelná romantika. Jooo!!! Konečně, přesně tohle je ta atmosféra, po které jsem tolik prahla. Wow, užívala jsem si přítomnosti okamžiku, poslouchala text písničky, vychutnávala jsem si paprsky slunce na mé tváři, lahodnou kávu, rozhlížela jsem se kolem sebe a na tváři se mi vykouzlil ten nejšťastnější úsměv. Tyhle chvíle prostě miluji, není nic krásnějšího.

Když se loď opět vrátila do přístavu, zašly jsem si dát něco rychlého k jídlu, naházely to do sebe a vydaly se směr půjčovna kol. Musely jsme se smát jak to tady zrovna moc na kola přizpůsobené nemají, dalo nám docela zabrat, abychom našly správnou cestu na Brooklyn bridge, párkrát jsme se zeptaly a nakonec jsme na most najížděly spolu s auty a to byl teda docela šok, objevit se mezi těmi jejich obry…. Aha, tak to asi ne, takže jsme se znova vrátily a tentokrát už najely správným směrem…. Je tady překrásně, jak už jste viděli v prvním článku, nafotily jsme tu spoustu fotek, několikrát jsme se zde zastavily, posadily se na lavičku a kochaly se pohledem na město a East River, přes kterou most vede. Taky jsme tady koupily ty nejhezčí a nejlevnější magnetky na ledničku, takže pokud je také sbíráte jako my, tak koupit tady a ne ve městě 🙂 . Brooklyn bridge byl otevřen 24. května 1883. Spojuje dvě části NYC, Manhattan a Brooklyn. Od svého otevření se stal symbolem New Yorku. Zpátky k půjčovně jsme se vrátily přes Manhattan brigde, který je už podstatně chladnější a strašidelnější. Tento most nás dovedl z Brooklynu přímo do Chinatown.

Poslední zastávkou tohoto dne bylo pozorovat západ slunce na Empire State Building. Což se nám podařilo. Jupí a přece jen má dušička pokoj 🙂 . Tato budova se nachází na křižovatce Páté Avenue a West 34th Street, má 102 pater a je neodmyslitelnou součástí NYC. Mrakodrap je využíván pro kancelářské a obchodní účely.

img_5421

Tak a jak se líbí výhled z Empire State Building Vám? My byly unešený ! A nesmím zapomenout, odsud pochází slavná fotka dělníků na traverze 🙂

Celý den jsme završily v Dunkin ´Donuts. Jej, to byla zase teda strava…. No, hrůza. Sofinka to chtěla aspoň malinko vylepšit a objednala si smoothie…. jjj a dostala tu modrou věc, kterou před ní můžete vidět, takže se opravdu povedlo :-). Zachránilo nás aspoň to, že jsme musely projít několik ulic, abychom se tam dostaly… 🙂

Doufám, že se Vám článek líbil a přeji krásné pondělí !

Odkazy na související články tady:

Enjoying the sun on the Brooklyn Bridge

Madame Tussauds & Uptown & Times Square

The Liberty Statue & 1 WTC & 9/11 memorial & Wall Street

Mějte se krásně, Vaše Veru :*

2 komentáře: „The perfect day in NYC – Top of the rock & circle line sightseeing cruise & Brooklyn bridge & Empire State Building

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s