The Liberty Statue & 1 WTC & 9/11 memorial & Wall Street

Krásný den, připravila jsem pro Vás další článek. Ani tentokrát tomu nebylo jinak a náš den jsme nastartovaly snídaní ve Starbucksu. V hlavě jsem měla naprosto přesný obrázek toho jak si každý den dáme tu výbornou kávu a křupavý toust, usadíme se ve velký krásný, hnědý a kožený sedačce a naplánujeme kam se vydáme. Užijeme si atmosféru okamžiku, vychutnáme si vůni kávy a čerstvého pečiva a budeme si jentak povídat o těch nejmíň důležitých a zároveň příjemných maličkostech. Tak tohle se taky nekonalo, protože takovouhle pohovku neměli ani v jednom Strabucksu. Na celou kavárnu měli maximálně pár židliček k sezení s výhledem na rušnou ulici, což teda vůbec není špatné, ale…. V některých pobočkách vůbec sezení nebylo, jo a vlastně slovo kavárna se možná ani použít nedá, spíš je to tam takový průchozí místo, kde čekáte několik minut řadu na kávu a pak dalších několik minut než Vám ji udělají spolu s dalšími 10ti -20ti lidmi. A asi tak pouze ve třech z 10ti Strabucksů mají toalety, takže prostě vezmi a jdi :-). Ale tak proč ne, k vidění je toho venku dost….

img_4598

Jeden den jsme se vydaly podívat na památník 9/11, který se nachází na dolním Manhattanu. Na místě, kde stály v té době dva nejvyšší mrakodrapy Twin Towers. Jak všichni víme, tyto dvě budovy byly zničeny unesenými letadly 11. září 2001 při teroristických útocích. Na památku obětem této tragédie byly na původním místě vybudovány dva čtverce kopírující základy původních dvojčat. Po okrajích čtverců jsou vyrytá jména zahynulých osob a ze spodní části okrajů stéká do bazénů voda. Není to vůbec hezké místo, teda aspoň já se na podobných místech necítím dobře, už jen při představě, kolik rodin přišlo o své blízké, mě mrazí…. Je strašné jak se lidi mezi sebou dokážou ničit a ubližovat si :-(. A vůbec nejstrašnější je, že to vždy odnesou lidé, kteří jsou nevinní.

Každopádně v těsné blízkosti, kde stály původní budovy Světového obchodního místa byl postaven mrakodrap One World Trade Center. Mrakodrap má 104 podlaží a v současné době je s výškou 541,3 m šestou nejvyšší budovou světa a nejvyšší budovou západní polokoule. Sice jste za sklem, ale ten výhled je naprosto nádherný. Jo a mají fakt hustý výtah, kdy v nějakým 101. patře jste asi za 45 vteřin 🙂

img_4661

A protože tohle byla naše první pořádná vyhlídka na město, tak jsme se ještě nechaly ukecat a vzaly si tyhle dvě „fancy“ fotky.

No a co by to bylo za návštěvu NYC, kdybysme se nejely podívat na Sochu svobody ?! Jjjj, to prostě nejde. Sice jsem zapomněla předem koupit lístky na výstup do pochodně, ale to už se nedalo nic dělat. Aspoň jsme se tedy podívaly na Liberty Island a obešly sochu kolem dokola.

img_2746

Socha Svobody je dar Francie americkým osadníkům v jejich boji za nezávislost na Velké Británii. Tyto boje započaly v roce 1776 a Francie byla jediná země, která poslala do Ameriky své vojáky. Socha zde stojí od roku 1886 a připomíná přátelství a pomoc. Socha je vysoká 46 metrů, v pravé ruce drží pochodeň a v levé ruce desky vyjadřující vyhlášení nezávislosti. U nohou sochy pak leží zpřetrhaná pouta tyranie. Z ostrova svobody jsme přepluly ještě na Ellis Island, který fungoval jako přistěhovalecká stanice pro imigranty do USA. Dnes je zde muzeum imigrantů, kde mnoho Američanů může vystopovat svůj původ.

Dalším vyhlášeným místem je Wall Street, kam jsme se také vydaly. Je to ulice v jižní části Manhattanu a proslavila se tím, že je to trvalé místo americké burzy. V této části Manhattnu se také nachází finanční čtvrť.

Kousek od Wall street stojí známá bronzová socha býka Charging Bull symbolizující finanční okrsek.

img_2932

V této jižní části ostrova se nachází Battery park, kde jsme nevynechaly krmení veverek. Jsou úplně boží, takový hezoučký a vypaseňoučký, prostě absolutně rozkošný.  Park má za úkol lidem přinést klid od rušného prostředí finančního okrsku.

Tak a to je pro dnešek vše :-). Na předchozí články můžete mrknout tady:

Madame Tussauds & Uptown & Times Square

Enjoying the sun on the Brooklyn Bridge

Mějte krásný den a moc si užijte víkend. Vaše Veru :*

1 komentář: „The Liberty Statue & 1 WTC & 9/11 memorial & Wall Street

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s