Madame Tussauds & Uptown & Times Square

Jak už jsem psala v předešlém článku, do New Yorku jsem jela absolutně nadšená a plná očekávání, těšila jsem se tam již několik měsíců, od chvíle co jsme měly letenky 🙂 . Říkala jsem si, máme 10 dní jen tam, to bude naprostá paráda ….. Musím ale přiznat, že jsem byla spíš zklamaná. Nic nebylo tak perfektní jak jsem myslela. Takže i možná proto mi trvalo tak hrozně moc dlouho dát post dohromady. Ale i tak jsem moc ráda, že jsem se tam podívala. No, nebudu Vás ještě víc odrazovat, abyste článek hned nezavřeli. První den nám vlastně celý zabrala skoro jen cesta. Do Prahy jsme jely vlakem a měly jsme zpáteční jízdenku Praha letiště (v případě, že se vracíte během měsíce, můžete si koupit zpáteční). Odlítaly jsme kolem jedenácté dopoledne z letiště Václava Havla, měly jsme přestup v Londýně a do NYC jsme dorazily v šest večer. Let byl super, než jsme stihly dojíst a dopít, tak u nás byli znova a ptali se co si dáme dalšího, takže jsme se pořádně přecpaly. Než jsme se dostaly na ubytování, bylo půl devátý, takže jsme se akorát uvelebily, umyly a šly spát. Ubytování jme měly přes AIRBNB, sice žádný luxus, ale s tím se počítalo. Hlavní pro nás bylo, že to bylo na Manhattanu, v části Harlem a na hlavní zastávce metra, pro express vlaky, na modré, oranžové i červené lince.

Díky časovému posunu jsem byla vzhůru snad už ve tři ráno, takže jsme celkem brzy vyrazily na snídani a vyzvednout náš 5-ti denní NYC pass, ve kterém jsou zahrnuty vstupy na různé atrakce, památky, muzea a tak dále na výdejní místo v Madame Tussauds. A když už jsme tam byly, tak jsme začaly návštěvou muzea. Bylo to fajn, ale nic, co jsme už neviděly. Každopádně s voskovým muzeem v Londýně, ani v LA se to srovnávat nedá… Ikdyž o něco lepší než v Praze to trošku bude 🙂

IMG_4255.JPG

Muzeum nám zabralo asi tři hodinky i se 4D filmem. Tady se můžete mrknout na nějaké fotky 🙂

Moje nejoblíbenější část je vždy Marvel. Hulk, Captain America, X-man, Spiderman, Thor a další. Jak jste na tom Vy? Jakou část máte nejraději? A pak samozřejmě obchod s pamlsky.

Ten den jsme chytly Big bus tour, zrovna odjížděl na trasu Uptown. Takže jsme jely kolem Central Parku, viděly jsme Trump hotel, muzea a mrakodrapy, užily jsme si výhled na Hudson river, projely jsme Harlem, Upper West Side, Upper East Side. Celou cestu svítilo krásně sluníčko, takže to bylo bezva. Nakonec jsme vystoupily kousek od Times Square, takže jsme se vydaly tím směrem.

Když jsme se dostaly na Times Square, tak jsem si nebyla nejdřív úplně jistá, jestli jsme opravdu správně, nebo v nějaký větší ulici, která na to slavné náměstí opravdu vede. Týjo … Fakt je to ono známé místo…. Ok, super, všude strašně moc lidí, takže jsem se rozhlídly, udělaly pár fotek a nějak moc nás to tady neokouzlilo…. Říkala jsem si, že to prostě není možný, sakra, co se to děje?! Měla bych tu stát a být naprosto paf….

IMG_4527.JPG

Pořád jsme tam stály a koukaly kolem sebe, nějak jsem bez toho pocitu, který se měl dostavit, prostě nechtěla odejít. Nojooo, ale nedalo se nic dělat. Naštěstí tam je aspoň Disney obchod, takže jsme si šly vylepšit náladu tam. Ještě, že Disney existuje, tam se cítí člověk vždy krásně a jako v pohádce 🙂 . No a pak jsme tam ještě uviděly American Eagle Oufitters a to byl náš konec…. Měli tam akci na rifle, koupíš jedny a druhý máš za 50% a my dvoje přeci potřebujeme, když jsme dvě, že 🙂 ?! Mají tam super věci, takže jsme si každá ještě pořídila zimní kabát a odcházely jsme naprosto spokojené.

 

Pro dnešek je to vše a pokračování snad brzy. Pokud jste nečetli ještě první článek, tak můžete TADY .

Dnes jedu s kamarádkou konečně na Fantastická zvířata, tak se už moc těším 🙂

Přeji Vám krásný den! Vaše Veru :*

 

3 komentáře: „Madame Tussauds & Uptown & Times Square

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s