Tatralandia vs. Bešeňova

Tak jak jste si užili prodloužený víkend? My jsme vyrazili ve čtvrtek na Slovensko a až do neděle jsme relaxovali. V pátek dopoledne jsme se vydali do termálního parku Bešeňova. Na parkovišti jsme byli celkem překvapení … 99% aut mělo českou SPZ 🙂 . Jojo, byl svátek, takže všichni vyjeli odpočívat… Lidí bylo opravdu hodně a najít volné lehátko byl nadlidský výkon, takže jsme byli bez nich…

img_3950

Ale ani nám to nevadilo, stejně jsme postupně procházeli jeden bazén za druhým a střídali to s tobogány. Tyto dva bazény měly teplotu vody cca 25-27 stupňů a na mě to bylo teda docela dost chladný, takže jsme sem vlezli jen jednou a pokračovali dál.

img_3951

Z vnitřních bazénů nám vyhovoval tento asi nejvíce, dalo se tu jentak příjemně povalovat a lenošit. Je zde horolezecká stěna a pouští tady umělé vlnobití.

img_3954

img_3960

Co se týká jídla, tak vše co jsme si dali, bylo velmi dobré. Týjo a já výjimečně nemusela řídit, takže jsem si mohla dopřát Aperol a naprosto si to vychutnat, jooo 🙂 !!!

img_3981

Venkovní bazény s termální léčivou vodou jsou naprosto nejlepší. Tyto uzdravující prameny vyvěrají z hloubky 1987 metrů při teplotě 60,5°C a na povrchu mají 39°C. Já jsem totální teplomil, takže za mě naprosto úžasný. Navíc teď v zimě je strašně moc příjemné střídat to hřejivé teplíčko ve vodě se studeným vzduchem venku a taky je to zdravé, hlavně to zlepšuje krevní oběh, který má pozitivní vliv na celulitidu, takže asi proto jsem si to tak užívala. Nesnáším celulitidu, fůůůj!!! A jak jsem se již zmínila, termální prameny mají uzdravující účinky a to především na pohybové ústrojí, urologické a ženské problémy a jsou příznivé i na pleť. Jejich blahodárné působení využívali již starověcí Keltové, což potvrzují archeologické nálezy v této oblasti.

img_3982

Jinak jsou zde super tobogány, které vedou z věže, která je vysoká 30 metrů, takže mimo ležení ve vodě máte i trochu pohybu. Je jich tu myslím 6, na které můžete i v zimě. Jeden z tobogánů je nejdelší na Slovensku, další pak má světelné a zvukové efekty, jsou fakt super. Na nich jsme strávili asi nejvíc času a pořádně se vyblbli 🙂 . Jo a dávejte si pozor na ztrátu čipu…. Nám se čip podařilo ztratit v obou aquaparcích, mohli by vymyslet něco trochu lepšího a hlavně něco, co plave na vodě a nepotopí se.

img_3987

Nechyběla ani Halloweenská výzdoba, což je naprosto super 🙂 . U nás mi ty výzdoby docela chybí, nechápu, že tady na to moc nejsme. Nebo to je jen můj pocit? Jak to připadá Vám?

img_3988

Také zde najdete wellness & spa zónu, kde si můžete užít bylinkovou, solnou a mentolovou inhalaci, římskou koupel, nebo suchou finskou saunu.

img_3992

img_3996

Více informací naleznete zde: http://www.ginoparadise.sk/

Co se mě týká, tak super a určitě bych sem zase někdy zavítala. Je to tu takový klidnější a o něco levnější než v Tatralandii. Každopádně, pokud chcete navštívit oba parky, běžte nejdříve sem, ať pak nejste zklamaní, přece jen větší vyžití je v Tatralandii.

img_4029

V sobotu jsme se rozhodli vyzkoušet aqupark Tatralandii. Tak a tady halloweenská výzdoba byla naprosto neuvěřitelná, už jen to byl zážitek, designeři se tu opravdu do nejmenšího detailu vyřádili :-). Tomuhle říkám parádní job, to musí být super zábavná a kreativní práce !!!

img_4033

Tady jsem byla opravdu nadšená. Mimo výzdoby tu bylo i plno animátorek a animátorů, kteří bavili lidi a hlavně teda pak děti. Bar uprostřed čtyř bazénů se slanou vodou prostě pecka. Aperol tady sice neměli, ale Mojito bylo taky výborný, akorát to teda v té teplé vodě nemůžete moc přehánět, aby Vás nemuseli vynášet ven :-). Voda je zde všude příjemně teploučká a celkově mi v celém areálu nikde zima ani chvilku nebyla.

img_4044

img_4046

img_4047

img_4048

Najdete tady i odpočinkovou zónu pro malé děti, kde mají naprostý klid. To maminky s malými dětmi určitě ocení. Jinak totiž v celém areálu hraje docela hlasitě hudba.

img_4051

Dalším skvělým místem je surf zóna. Byl jste to někdo vyzkoušet? Pozorovat některé ty pády je fakt zábava 🙂

img_4057

Tak a jídlo tady bylo excelentní, sice trošku dražší, ale opravdu výborný a obrovský výběr.

img_4059

img_4060

img_4064

Venku jsou dva bazény s horkou minerální vodou, která blahodárně působí na pohybové a dýchací ústrojí. Dále je venku i plavecký bazén. V zimě si můžete užívat na 5ti tobogánech. 3 z nich jsou pro dva a sjíždíte je na nafukovacích matracích a jeden z nich má uprostřed tvz. trychtýř, který vede venku, takže to je takový zpestření a osvěžení a zároveň Vám zde pořídí fotku. Jsou tu také masáže a sauny a mnoho dalšího. Je tu opravdu co dělat celý den.

img_4070

Více informací naleznete zde: http://www.tatralandia.sk/

Na večeři jsme se cestou zpět na hotel zastavili v klasické salaši. Měli tu zrovna akci „naber si, co sníš“ a to je něco na nás 🙂 . Baví nás zkoušet tradiční jídla dané Země. Měli tu naprosto úžasný pirožky s povidly, zapečené maso s brambory a brynzou, grilované sýry, plněné papričky zelím a další, mňam.

Tak a tady jsme bydleli, v krásném hotelu FatraPark2, který se nachází v Hrabovské dolině v Ružomberku. Je hned vedle sjezdovky, takže v zimě naprosto nejlepší místo.

img_4087

Co se týká kuchyně, tak taky obrovská pochvala. Vše, co jsme si jedli, tak vynikající a snídaně také na jedničku.

Tohle byl výhled z terasy našeho pokoje, krása, opravdu, co víc si přát.

img_4013

Více informací zde: www.FATRAPARK2.cz

A určitě se vyplatí pořídit GOPASS, který pořídíte za 2EURa a návratnost je zaručena už při první návštěvě jednoho z aquaparků. Slevy jsou na vstup i jídlo a pití a další jiná místa a taky třeba na lanovky.

Více informací zde: https://www.gopass.sk/

Tahle oblast je docela hojná na termály, je tu ještě aqua-vital park Lúčky. Tam jsme teda nebyli, tak snad někdy příště. Je to tam nejvíce zaměřeno na léčení. Byli jste tam někdo?

Kdyžtak odkaz tady: http://www.laznelucky.cz/

Shrnuto, podtrženo, byl to parádní prodloužený víkend. Já jsem víc pro Tatralandii, ale je fakt, že lepší je jít každý den jinam, než dvakrát na stejné místo. A co Vy, kam byste šli raději?

Přeji Vám moc krásný den. Vaše Veru :*

 

3 komentáře: „Tatralandia vs. Bešeňova

    1. V článku jsou odkazy, kde se můžete prokliknout na ceny vstupného i na ceny ubytování…. Já to celkově spočítané nemám a navíc je to velmi individuální….

      To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s