Croatia – Rab island

V září jsme si chtěli ještě trochu užít moře a sluníčka, tak jsme se vydali na prodloužený víkend do Chorvatska na ostrov Rab. Je to od nás cca 800km,  vyjeli jsme kolem jedenácté večer a brzy ráno jsme byli v přístavu Stinica v Chorvatsku. Trajekt jezdí kyvadlově celý den, koupili jsme si jízdenky a rovnou jsme mohli najet na palubu. Za necelých 15 minut jsme byli na ostrově ve vesničce Mišinjak. Ubytovaní jsme byli v apartmánu na poloostrovu Lopar ve východní části ostrova. O Rabu se říká, že je to jeden z nejkrásnějších ostrovů Chorvatska a to zejména díky svému zalesnění. Nachází se mezi ostrovy Krk, Pag a Cres v severním Jadranu.

img_2640

img_2638

Příjezd na ostrov, tato část zrovna moc zalesněná není, takže se nelekněte. Na první pohled to vypadá jako úplná pustina 🙂

img_2182

Náš miláček Khloé – 4měsíce. Poprvé u moře.

Rozhodli jsme se pro ubytování v apartmánu a vhledem k tomu, že jsme zde byli koncem září, měli jsme celou terasu a altán se zahradou pouze pro sebe, takže co víc si přát. Také bylo super, že nám majitelka nemovitosti dala ryby, které s manželem nachytali v moři, takže byly čerstvé a my pro ně nemuseli do obchodu. Vyčistili jsme je, naložili a druhý den venku ogrilovali. Další večer nám paní připravila naprosto vynikající chobotnice s brambory. Na zahradě jsme si mohli natrhat hroznové víno, citróny i pomeranče, což bylo naprosto báječné. Pomeranče sice nebyly úplně zralé, ale do ranního čaje to stačilo. Pro nás bylo také velké plus, že v domě jsou povolená zvířátka. Máme totiž štěňátko Papillona a rádi ji bereme všude s sebou. Jak jste na tom Vy? Také cestujete s domácími miláčky?

img_2504

Ryby na grilu od paní domácí a byly výborný 🙂 

IMG_1766.JPG

Grundle a olihně, mňam 

Sluníčko nám moc nepřálo, opalování a povalování na pláži jsme museli oželet. To nám však ani trochu nevadilo a každý den jsme se nechali odvést lodí z přístavu na nedalekou pláž, kde jsme si užívali tahání na kruzích za lodí, nebo na skútrech. Na obojím se můžete parádně vyblbnout. A pokud jste na tom jako my, čím víc pádů do vody, tím větší legrace, tak je skútr naprosto ideální zábava. Moře bylo pořád krásně teplé, takže jsme si užili i koupání. A hlavně nikde skoro žádný lidi, naprostá paráda.

img_2364

img_2362

img_2219

img_2202

img_2161

Navštívili jsme i Rajskou pláž v San Marinu, která si získala oblibu zejména u rodin s malými dětmi. Je zde jemný písek a velmi pozvolný vstup do moře. Písečné a mělké dno způsobuje neobvyklou smaragdovou barvu moře a proto se pláži přezdívá „chorvatský karibik“.

img_2119

Ostrůvek Lukovac, kam můžete skoro až dojít 🙂

img_2116

Ostrov není velký, takže je ideální k odpočinku na pár dní. Rozhodně doporučuji procházky kolem Rajské pláže, která je dlouhá 1,5km a nabízí úžasný pohled na moře a okolí. Podél pláže jsou stánky s občerstvením a restaurace. A večer můžete jako my vyrazit třeba do městečka Rab, které je jedním z neoblíbenějších letovisek na ostrově. Projít se historickým městem i přístavem, dát si výbornou zmrzlinu a koupit nějaké drobnosti na památku.

img_2619

img_2636

img_2107

Přeji krásný den.

Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s