Let balónem – nouzové přístání

Přeji krásnou neděli. Jaké máte ještě plány na zbytek víkendu? Dnes bych se s Vámi chtěla podělit o zážitek z letu balónem. Vždycky jsme sledovali balóny a říkali si jaký to asi je, že to musí být nádherný a tak jsem nelenila a letos jsem tento zážitek darovala příteli k narozeninám. Vybrala jsem Český Krumlov, protože tam jezdíme každý rok na vodu a prožili jsme tam mnoho krásných chvil, navíc vidět řeku, zámek a všechny ty uličky nad Krumlovem, kde jsme se už tolikrát procházeli, to bude skvělý 🙂 .

Strašně jsme se těšili, do Krumlova jsme jeli už den předem, abychom se mohli projít po městě, dali si palačinky a trdelník a druhý den ráno byli fresh. Let byl naplánován totiž na 6:00 ráno a vlastně to mi také vyhovovalo, v plánu totiž bylo se ještě vrátit na hotel a dát si parádní snídani.

Let měl trvat přibližně 1 hodinu. Ráno jsme se vzbudili natěšení, ale nad celým městem byla neuvěřitelná mlha…. Ale co se dá dělat, když jsme nastoupili do koše a vystoupali nad mraky, stejně jsme tou nádherou byli naprosto unešení. Bylo to super a my si užívali výhledu, sice nám pilot hned na začátku sdělil, že Krumlov bohužel neuvidíme, ale budeme si moc užít pohled na přírodu a okolní vesničky. Pilot byl profesionál s 10ti letou zkušeností a také velký vtipálek, takže se celý let jevil velmi slibně.

img_1789img_1807

Po nějaké době nás vítr začal unášet směrem k vojenskému prostoru Boletice. Byli jsme celkem rádi, protože do prostoru se nedá běžně dostat a proto také bylo přistání plánováno někde na začátek areálu, kde jsou cesty.

img_1812

Každopádně bychom to asi nebyli ani my, kdyby vše proběhlo tak jak má. Asi po hodině a půl pilot mírně znervózněl a přestal vtipkovat, místo toho začal volat a domlouvat, kde můžeme přistát. Mezi hovory také proběhlo pár kontrolních otázek, jestli můžeme mrknout kolik plynu ještě v bombách zbývá. Tak trochu jsme znervózněli všichni, když už zbývalo jen něco málo v poslední bombě. A ano, pilot se už jednou snažil přistát, ale větru prostě neporučíte a bylo velké riziko, že by nás to hodilo na dráty elektrického vedení a proto se pilot rozhodl pokračovvat dál. Nad areálem, kde jsme se ocitli, bylo docela težké najít místo na přistání, skoro všude byly totiž stromy. Takže jsme klesli, dnem koše mírně brnkali o špičky stromů a hledali místo na přistání.

img_1819img_1829img_1869

Po nějaké době jsme objevili malou mýtinu, kde bylo možné přistát. Při prvním pokusu nás vítr vzal znova nahoru, ale na druhý pokus jsme to už zvládli, hurá 🙂 . No, ale kde ??? Na paloučku, který byl obklopený bažinou a celý zarostlý… Příroda zde byla ale opravdu nedotčená a krásná.

img_1878img_1898

V balónu nás bylo celkem 8. Můžská posádka se tedy rozhodla najít cestu jak se dostat k autu řidiče, který nás měl odvést zpět do Krumlova. My holky jsme zůstaly v koši a měly čas si povídat. Po pár hodinách se klukům podařilo najít auto a tak se pro nás vrátili, že můžeme jít. Cesta k autu byla teda taky celkem náročná, každý z nás aspoň jednou nohou zahučel do bažiny.img_1901

Nakonec vše dobře dopadlo a ve chvíli, kdy jsme si v autě otevřeli šampaňské, tak jsme se jenom smáli jaký to byl vlastně skvělý zážitek a jaké jsme měli štěstí. V ten den se totiž do vojenského prostoru sjeli vojáci z několika míst ČR kvůli cvičení s ostrými náboji a kvůli nám museli celé cvičení na pár hodin přerušit. A my místo hodinového letu balónem měli exkluzivní skoro 6-ti hodinový zážitek.

img_1854

Do hotelu jsme se vrátili úplně vyčerpaní a hladoví a samozřejmě dlouho po tom, co snídaně už skončila…. Když jsme jim povyprávěli naší historku, tak nám připravili snídani znovu a my se v klidu mohli najíst a umýt :-).

Tip na hotel v centru Českého Krumlova:

http://www.vitekhotel.cz/

Let balónem můžete pořídit zde:

http://www.letime-balonem.cz/

nebo přes SLEVOMAT: https://www.slevomat.cz/sleva/1026141-nebesky-zazitek-let-horkovzdusnym-balonem

Moc si užíjte zbytek neděle a doufám, že jsem Vám tu neděli aspoň trochu zpříjemnila 🙂

Vaše Veru :*

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s