10 days in Corsica

Konečně jsem se dostala k sepsání druhé části dovolené. Ze Sardinie jsme přejeli trajektem na dalších 10 dní na Korsiku. Trajekt trval přibližně jednu hodinu. Přijeli jsme do přístavního města Bonifacio, které je podle mě jedním z nejkrásnějších měst na celém ostrově. V okolí jsou nejen krásné pláže, ale i útesy, skály a příroda. Samotné město je naprosto okouzlující. Dýchá na Vás ta pohodová atmosféra klasického přímořského městečka, se spousty domy, úzkými uličkami a toulajícími se turisty, kteří si užívají dobrého jídla a okolí. Z hradu, který je umístěn na vrcholu města se můžete kochat pohledem na jachty a lodě v přístavu. Večer je hrad osvětlen a hraje všemi barvami.
img_1056

V přístavu si můžete rezervovat výlet lodí kolem této části ostrova, kde uvidíte útesy, dostanete se do jeskyně a na jednotlivé ostrůvky souostroví Lavezzi, kde můžete vystoupit, vykoupat se a nastoupit zpět na další loď. Také uvidíte dechberoucí schodiště krále aragonského se 187 schody. Schody je možné sejít z ostrova a projít se podél útesů až k moři. My byli na Korsice již podruhé, takže jsme objevovali zase jiná místa, kde jsme ještě nebyli, ale pokud pojedete na Korsiku poprvé, anebo jste tam nebyli, tak určitě výletní loď i schody nevynechejte.

Pohled na skalnaté útesy.

img_1064

Klasická odpolední svačina na pláži – grundle a mořské plody.

img_1141img_1228img_1196

Letos jsme měli pouze těch 10 dní, takže jsme si určili místa, které chceme vidět a už nám nezbyl čas na náhodné objevování. Což je hrozná škoda, protože na Korsice je krásný snad úplně každý kousíček :-). Dalším našim cílem byla oblast Bavella. Je zde překrásná scenérie skalních věží, ale pro nás to nejúžasnější jsou kaňony, které nás baví ještě víc než moře.

img_1329img_1318

Náhodně objevená pláž při přesunu z Bavelly do Potra. Tentokrát jsme zde chytli ty nejúžasnější vlny.

img_1452

IMG_1467.JPG

Žulové skalní útvary Calanches di Piana nad zálivem Porto jsou naprosto okouzlující. Není divu, že jsou tyto červené skály zapsány na Seznamu UNESCO.

img_1488img_1290img_1539

Pohodička na pláži, opalování, koupání a čtení …. co víc si přát.

img_1142img_1100

Pláž přímo v Portu pod hradem. Letos jsme tam byli poprvé a v okolí jsou opravdu lepší pláže :-).

img_1551

Na Korsice mají oproti Sardinii obrovský výběr potravin. Moje nej jsou makronky, Starbacks a kaštanový dort.

img_1072

Kousek za Portem je ráj prasátek :-). Jsou všude kam se podíváte. Vypadají velice mile, ale nenechte se zmást, některá z nich jsou opravdu divoká a mohla by na Vás i zaútočit, takže pozor! Můžete ale najít i skupinky už skoro „domácích čuníků“, který si můžete i podrbat. A určitě nazapomeňte ochutnat místní vepřové klobásky.

img_1576img_1532

Jeden den jsme vyrazili na menší túru do skal nad Portem.

img_1291img_1536

Skály cestou z Porta do Bastie.

Bastia je nejdůležitějším přístavem na Korsice.

img_1612

Strašně rychle to uteklo a už zase na trajektu domů. Jeli jsme z Bastie do Livorna. Trajekt trval 4, 5 hodiny. No a pak ještě další skoro 900 km domů.

img_1340

Když se na ten článek teď dívám, tak mi připadá, že je toho tady strašně málo. Ale letos jsme to měli opravdu spíš takové odpočinkové. Přemýšlím, že napíšu článek i z minulého roku, abyste si mohli udělat o celém ostrovu, který patří pod Francii lepší obrázek.

Přeji Vám krásný den a doufám, že se Vám článek líbil.

Vaše Veru :*

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s