10 days in Sardinia

První článek měl být společný a o nás dvou, ale jak už to bývá, ne vždy vyjde vše podle plánu :-). Monča si zlomila ruku, takže jsme náš den plný focení a psaní musely zrušit. Přemýšlela jsem, co napsat a hned mě napadla naše dovolená na Sardinii, kde nám od prvního dne také nic nevycházelo podle představ.

Ráno, chvíli před odjezdem jsem zjistila, že mám propadlý ŘP. Fakt super, normálně by to asi takový problém nebyl, ale vzhledem k tomu, že v té době můj přítel ŘP také postrádal, tak to bylo celkem blbý. Na úřad jsem samozřejmě ihned běžela a zažádala o nový, ale ten je platný až po vyzvednutí…. takže jsem to riskla a doufala, že během celých 20ti dnů nás policajti nezastaví… samozřejmě, že zastavili a dokonce dvakrát (ale to už je zase jiný příběh) :-). S ne úplně nejlepším pocitem jsme se vydali na cestu. Jeli jsme z Tisové do Livorna, kde jsme měli zaplacený trajekt v 8:00 ráno, takže jsme to naplánovali i s rezervou…. díky nové navigaci a prostě asi i naší karmou (pořád přitahujeme nějaké komplikace), jsme trajekt nestihli a další volný byl až ve 23:50 večer. Měli jsme tedy celý den na Itálii, navštívili jsme Šikmou věž v Pise a pak pláž kousek za Livornem. Celý den jsme si moc užili a nakonec jsme byli rádi, že to takhle dopadlo.

Šikmá věž v Pise. Naštěstí jsme sem dorazili brzy ráno a vyhnuli se tak miliónu turistů. Věž i celé její okolí je opravdu super. Navíc v městečku je obchůdek s ručně vyráběnou kosmetikou Lush, kde jsme pořídili nějaké šampóny, mýdla a kondicionéry. Máte tuto kosmetiku rádi?

img_0055

Pláž kousek za Livornem. Byli jsme překvapení, že moře bylo opravdu průzračné a čisté.

img_0109

Konečně na trajektu. A příště už vždy jen noční trajekt, během těch 6ti hodin plavby se krásně vyspíte :-). A můžete vidět nádherný východ slunce.

img_0225

Sardinie je ostrov na jihozápadě Itálie ležící ve Středozemním moři. A je druhým největším ostrovem Středozemního moře. My jsme dorazili do přístavu ve městě Olbia, kde je také letiště.

img_0234

Nejpozoruhodnější kaňon Evropy Gola di Gorropu. Vede k němu lesní cesta, kterou jsme šli asi 2 hodiny na přímém slunci, takže mazec… ale stálo to za to :-). Naštěstí pod kaňonem je řeka „Flumineddu“ , ve které se můžete osvěžit a je zde i pramen pitné vody, takže paráda.

img_0410img_0491img_0496

Také jsme navštívili legendární Neptunovu jeskyni na výběžku Capo Caccia. Dostanete se k ní buď lodí, nebo pěšky, sestoupením 656ti schodů. Celá jeskyně je krasového původu, v první části je krásné jezero a pak už jen stalaktity a stalagmity.

img_0657img_0688img_0700img_0714

Na Sardinii můžete také obdivovat stavby Nuragy, které Sardinci začali budovat už v době bronzové. Tyto stavby se vyskytují i na jiných místech Evropy, na Sardinii je jich ale až neuvěřitelný počet.

img_0720img_0775img_0793img_0801

Malebná vesnička Bosu, která je jednou z nejkrásnějších na Sardinii, teda podle průvodce Lonely Planet.

img_0826img_0841img_0857img_0868

Město Alghero, kam jsme vyrazili několik večerů po sobě. Je to historické město ležící na severozápadním pobřeží Sardinie, které je přezdíváno „Malá Barcelona“.

img_0883img_0891

Nádherná pláž s borovým lesíkem, kam se můžete na chvilku schovat před sluníčkem kousek od města S. T. di Gallura.

img_0904img_0916img_0927img_0991

Poslední noc na Sardinii jsme dali pod širákem na pláži blízko městečka S. T. di Gallura, odkud jsme pokračovali brzy ráno trajektem na Korsiku.
img_1029

Bylo docela náročné vybrat pár fotek z celkových cca 1000, ale snad se povedlo. Sardinie se nám moc líbila, ale upřímně Korsika je nesrovnatelně krásnější, ale je to asi jen o názoru. Doufám, že se Vám článek líbil. Budu moc ráda za všechny komentáře 🙂

Vaše Veru :*

P.S.: Sardinie za mě má velké plus za označování výrobků bez palmového oleje. Přijdete do obchodu a už na první pohled můžete v regálech selektovat výrobky, které ho neobsahují.

2 komentáře: „10 days in Sardinia

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s